Ile tak naprawdę zarabiają radni rady miasta?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Bloch
Sławomir Bobbe

Ile tak naprawdę zarabiają radni rady miasta?

Sławomir Bobbe

Bydgoscy radni musieli złożyć oświadczenia majątkowe w związku z początkiem kadencji rady miasta. Jak wypadają debiutanci?

Weteranów samorządu składanie oświadczeń majątkowych już nie elektryzuje. Gdy działa się publicznie od wielu lat, wszyscy zainteresowani wiedzą kto i z jakim majątkiem wchodził do samorządu i jaki stan posiadania ma obecnie. Wiele się tu nie zmienia, co najwyżej - patrząc na oświadczenia majątkowe - przybędzie jakaś nieruchomość czy zmienia się marka i rocznik użytkowanego samorządu. Mnie przyzwyczajeni do zaglądania im w portfel i konto są debiutanci. Jednak w przypadku wielu z nich... nie ma właściwie w co zaglądać. Sporo wśród naszych radnych osób na dorobku lub takich, o których właściwie trudno powiedzieć - przynajmniej na podstawie oświadczenia majątkowego - z czego żyją.

Są wśród nich jednak ludzie sukcesu, którzy zbudowali już solidne podstawy finansowe i dieta radnego to dla nich właściwie nieznaczny dodatek do osiąganych dochodów.

Dwa bieguny oświadczenia

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Bobbe

"Demokracja to rządy brutali temperowane przez dziennikarzy" - mówił Ralph Waldo Emerson, dlatego najbardziej interesują mnie tematy polityczne i samorządowe. Jestem Bydgoszczaninem i pasjonują mnie wszystkie wydarzenia związane z moim miastem. Przygotowuję materiały z zakresu biznesu, ekonomii, przedsiębiorczości, rynku pracy, gospodarki komunalnej, ekologii i ochrony środowiska. Współpracuję także z wydawcami serwisów centralnych - regiodom.pl i regiopraca.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.