Interesanci skarbówki w Szczecinku taplają się w błocie

Czytaj dalej
Fot. Rajmund Wełnic
Rajmund Wełnic

Interesanci skarbówki w Szczecinku taplają się w błocie

Rajmund Wełnic

Szczecinecka skarbówka myśli o wykonaniu porządnego parkingu koło swojej siedziby. Może da się do tego użyć bruk z rozbiórki placu Wolności i deptaka.

O tej porze roku obszerny i bardzo potrzebny parking przy szczecineckim Urzędzie Skarbowym na ulicy Mickiewicza tonie w wodzie i w błocie. Jak to uciążliwe dla interesantów i pracowników skarbówki, którzy też tutaj stawiają samochody, nie trzeba chyba dodawać.

- Oczywiście także widzimy potrzebę, aby parking utwardzić – naczelnik US Barbara Sławińska mówi, że doraźnie jest to robione, ale po deszczach nawierzchnia i tak rozmięka, bo przydałoby się odwodnienie i wyłożenie postoju np. z polbruku.

Nie zrobiono tego do tej pory, bo jeszcze kilka lat temu fiskus miał plany rozbudowy szczecineckiego urzędu. Dziś to jednak raczej nieaktualne. Na dodatek do skarbówki należy tylko pół dawnego ogródka jordanowskiego, który przemieniono na postój. Druga część jest własnością miasta.

– Wypadałoby się porozumieć z ratuszem i wspólnie od razu zrobić całość – mówi pani naczelnik.

Pisma w tej sprawie były kierowane do Izby Skarbowej, która dysponuje funduszami na inwestycje, w roku 2015. Budowa parkingu musiała poczekać. Teraz powstają nowe struktury Krajowej Administracji Skarbowej i to do niej będą kierowane wnioski.

– Na pewno o sprawie nie zapomnimy i będziemy zabiegać o ujęcie inwestycji w planach – zapewnia Barbara Słowińska.

Tymczasem akurat teraz szczecinecki ma do dyspozycji sporo polbruku z rozbiórki przebudowanego placu Wolności (a wkrótce to samo czeka deptak). Może jest szansa wykorzystać go na parking przy skarbówce?

- Faktycznie, mamy sporo tego gruzu z rozbiórki, ale wysłaliśmy pisma do spółek miejskich i wspólnot mieszkaniowych, czy nie byłyby zainteresowane jego wykorzystaniem – mówi Mateusz Ludewicz, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.

- Otrzymaliśmy 10 odpowiedzi i prawdę powiedziawszy chętnych jest więcej niż tego polbruku na tę chwilkę mamy. Np. Szkoła Podstawowa nr 6 będzie z nich robić parking, PGK obuduje podziemne kosze, a muzeum Wału Pomorskiego wykona alejki wokół bunkra. Z uwagi na zainteresowanie część wniosków musi poczekać aż będzie remontowany deptak.

Jeżeli chodzi o parking przy Urzędzie Skarbowym to także jest możliwość jego uwzględnienia, musimy jednak otrzymać oficjalne pismo z taką propozycją.

Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.