Łukasz Koleśnik

Inwestor kupił działki w strefie w Krośnie Odrzańskim. I co dalej?

Umowa z inwestorem została podpisana już ponad pół roku temu. Wciąż jednak nie wiadomo, co powstanie w strefie. Fot. Łukasz Koleśnik Umowa z inwestorem została podpisana już ponad pół roku temu. Wciąż jednak nie wiadomo, co powstanie w strefie.
Łukasz Koleśnik

Trzy działki zakupione pod koniec roku, a teraz cisza. Czy wiadomo już, jakie zakłady powstaną w strefie inwestycyjnej?

Nie tak dawno w Krośnie Odrzańskim urzędnicy byli mocno zaniepokojeni, ponieważ strefa inwestycyjna świeciła pustkami i przez to groziła im kara finansowa. Po uzbrojeniu strefy za pieniądze unijne trzeba było spełnić pewne wskaźniki. W tym również sprowadzić inwestorów. A ich nie było. Nawet 3,5 mln zł mogło więc zniknąć z budżetu.

Udało się rzutem na taśmę, pod koniec zeszłego roku. Znalazł się inwestor, który kupił trzy działki. W sumie 5,5 hektara. Udało się uniknąć kary.

Minęło jednak prawie pół roku i wciąż nie wiadomo, co powstanie na zakupionych działkach. Pytamy o to burmistrza Marka Cebulę.
- Wiem, że niecałe dwa tygodnie temu inwestor odebrał pozwolenia budowlane ze starostwa powiatowego - informuje.

Dodaje, że trwają rozmowy z kontrahentami inwestora.

- Negocjacje są poufne i pewnie dowiemy się, co powstanie w strefie dopiero po ich zakończeniu - wyjaśnia M. Cebula.
Ze strony inwestora padła również sugestia, dotycząca poszerzenia swojego terenu. Możliwe, że wkrótce zakupione zostaną kolejne działki.

- Biznesmen już się pytał, czy będą przetargi na te grunty. Na pewno jest nimi zainteresowany lub potencjalny kontrahent potrzebuje większego terenu. Mamy też kolejnych chętnych na te działki - mówi burmistrz Cebula.

- Gospodarczo rozwijamy się. Homanit cały czas inwestuje, rozbudowę planuje również Kromet - dodaje gospodarz miasta. - Wygląda to dobrze. Może być jeszcze lepiej. Zależy od decyzji w sprawie budowy obwodnicy, która pozwoliłaby na przyciągnąć wielkie firmy.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.