Piotr Polechoński

IPN ściga sędziów i prokuratorów za stan wojenny

IPN ściga sędziów i prokuratorów za stan wojenny
Piotr Polechoński

IPN chce pozbawić immunitetów czterech byłych prokuratorów Wojskowej Prokuratury Garnizonowej w Koszalinie. Mają oni odpowiadać za bezprawne represjonowanie i pozbawienie wolności osób w czasie stanu wojennego.

Z wnioskami o uchylenie immunitetów wystąpiła Oddziałowa Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu w Szczecinie. Podobnie wnioski prokuratorzy ze szczecińskiego IPN złożyli też w przypadku trzech byłych sędziów Sądu Pomorskiego Okręgu Wojskowego w Bygdoszczy. Wszystkie wnioski trafiły do Sądu Dyscyplinarnego przy Prokuratorze Generalnym, który zdecyduje o ich zasadności.

Pozostało jeszcze 88% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Piotr Polechoński

Dziennikarz „Głosu Koszalińskiego”, politolog, absolwent Uniwersytetu Szczecińskiego, autor szeregu książek o koszalińskiej historii i tożsamości, w tym „Sekretów Koszalina”, za którą dostał Nagrodą Prezydenta Miasta Koszalina za osiągnięcia w dziedzinie kultury za rok 2017. Laureat dwóch nagród za odkrywanie lokalnej historii i jej popularyzację. W 2005 roku otrzymał „Koszalińskiego Orła”, a w roku 2014 wyróżniony został przez Koszalińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców „Gospodarni”. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.