Mariusz Klimaszewski

Jagiellonia będzie żałowała, że oddała Damiana Kądziora

Damian Kądzior uznawany jest za najlepszego piłkarza na boiskach pierwszej ligi. Latem pewnie trafi do ekstraklasy, być może z Wigrami Fot. W. Drażba Damian Kądzior uznawany jest za najlepszego piłkarza na boiskach pierwszej ligi. Latem pewnie trafi do ekstraklasy, być może z Wigrami
Mariusz Klimaszewski

62. Plebiscyt „Gazety Współczesnej” na 10 Najpopularniejszych Sportowców Woj. Podlaskiego w 2016 r.

Oszczepniczka Hańczy Suwałki Maria Andrejczyk ponownie powróciła na fotel lidera 62. Plebiscytu „Gazety Współczesnej”. Na drugim miejscu znajduje się Tomasz Zubrycki z białostockiej drużyny futbolu amerykańskiego Primacol Lowlanders, a na trzecie miejsce spadła dotychczasowa liderka lekkoatletka Klaudia Konopko.

Przypominamy, że głosowanie trwa do 20 lutego. Wszystkie szczegóły 62. Plebiscytu, jak i plebiscytu na Czempionów Podlasia 2016 dostępne są na stronie www.wspolczesna.pl/czempioni.

A dziś przedstawiamy kolejnego nominowanego sportowca w 62. Plebiscycie: piłkarza pierwszoligowej drużyny Wigier Suwałki Damiana Kądziora. Podobnie jak ojciec, Robert Kądzior, dzisiaj trener Warmii Grajewo, Damian grał w Jagiellonii, w której zaliczył nawet trzy mecze w ekstraklasie. Białostocki klub wypożyczał go kolejno do Motoru Lublin, Dolcana Ząbki, w którym pod opieką Dariusza Dźwigały stał się najlepiej asystującym piłkarzem, a po upadku Dolcana, na początku 2016 roku - do Wigier.

W Suwałkach 24-letni Damian Kądzior miał udaną wiosnę, ale zdaniem białostoczan, nie na tyle dobrą, by wrócić do ekstraklasy. Latem prawy napastnik lub rozgrywający odszedł z Jagiellonii już definitywnie. Podpisał dwuletni kontrakt z suwalskim pierwszoligowcem, z którym zaliczył kapitalną jesień. Z dorobkiem 8 goli przewodzi najskuteczniejszym, jest królem asyst, a Wigry zajmują piąte miejsce w tabeli i są w półfinale Pucharu Polski. Kądzior został uznany najlepszym piłkarzem I ligi. Dostał ofertę z Pogoni Szczecin, ale liczy na to, że w ekstraklasie pojawi się wkrótce z suwalską drużyną.

Oto aktualna klasyfikacja 62. Plebiscytu „Gazety Współczesnej” na 10 Najpopularniejszych Sportowców Woj. Podlaskiego:

1. Maria Andrejczyk (lekkoatletyka) 102 głosy

2. Tomasz Zubrycki (futbol amerykański) 96

3. Klaudia Konopko (lekka atletyka) 73

4. Natalia Maliszewska (short track) 8

5. Krzysztof Andrzejewski (siatkówka) 6

6. Adam Cwalina (badminton) 6

Mariusz Klimaszewski

Nazywam się Mariusz Klimaszewski i kieruję Działem Sportowym "Gazety Współczesnej" i "Kuriera Porannego". Zajmuję się tematyka sportową. Opisuję najważniejsze wydarzenia sportowe w regionie od 1985 roku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.