Jak Bocianowo nas pomieści? Zmiany na północ od centrum miasta intrygują i niepokoją zarazem

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Reszka
Jarosław Reszka

Jak Bocianowo nas pomieści? Zmiany na północ od centrum miasta intrygują i niepokoją zarazem

Jarosław Reszka

Półtora tysiąca mieszkań to lekko licząc 5 tysięcy dusz, które będą codziennie kręciły się po okolicy różnymi środkami lokomocji. Parkować swe auta będą pod ziemią, lecz na ziemi muszą mieć wygodne drogi dojazdowe. Trudno tak określić ulicę Kamienną i jej przedłużenie - Artyleryjską, od północy zamykające przyszły kampus Akademii Muzycznej i osiedle BociaNowe.

Scysja wokół specustawy mieszkaniowej usunęła w cień uchwałę bydgoskich radnych, która ma zmienić jeden z najbardziej zapuszczonych zakątków w centrum miasta. Myślę o miejscowym planie zagospodarowania dla terenu nazwanego „Bocianowo - Akademia Muzyczna”. Kto się ostatnio zapuszczał w okolice przyszłego kampusu akademii, pewnie jak ja odniósł wrażenie, że przypominają one koszmary alkoholika w delirium. Mam zresztą wrażenie, że oczko wodne, nad którym stanie futurystyczny, główny gmach kampusu, obecnie odwiedzają głównie alkoholicy.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Reszka

Redaktor wydań "Expressu Bydgoskiego", publicysta - autor felietonów, komentarzy, recenzji książek oraz przedstawień teatralnych i operowych. Dziennikarz od ponad 25 lat. Doktor nauk humanistycznych. Nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Autor książek w zakresie językoznawstwa i literatury faktu.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.