Jak podczas nauczycielskiego strajku radzą sobie rodzice uczniów?

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Ogiolda
Krzysztof Ogiolda

Jak podczas nauczycielskiego strajku radzą sobie rodzice uczniów?

Krzysztof Ogiolda

Im młodsze dzieci, tym kłopot z opieką nad nimi większy. Rodzice radzą sobie różnie. Jedni biorą krótkie urlopy. Inni przenoszą się z pracą do domu. Ale najbardziej niezawodnym ratunkiem na czas strajku pozostają babcie.

Taką właśnie babcię, Ewę Morciniec z opolskiej Pasieki spotkaliśmy w ogrodzie zoologicznym. Pani Ewa zabrała do zoo wnuki, Lilę i Stasia, jego kuzyna Kubę i koleżankę Alicję.

- Córka jest nauczycielką i strajkuje, więc sama się zgłosiłam do pomocy i zaproponowałam, że się zajmę dziećmi – mówi z uśmiechem pani Ewa.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.