Marek Jaszczyński

"Jazda na suwak" z obowiązku? Jest taki pomysł resortu

"Jazda na suwak" z obowiązku? Jest taki pomysł resortu
Marek Jaszczyński

Chyba każdy kierowca to przeżył jadąc na kilkupasmowej jezdni. Korek na jednym pasie, w sytuacji, gdy pas obok jest pusty. Dlaczego? Bo niewielu chce ryzykować jazdę i zostać na pasie, który zanika. Ma się to zmienić.

- W Ministerstwie Infrastruktury są prowadzone prace nad kompleksowymi zmianami przepisów rozporządzeń w zakresie znaków i sygnałów drogowych, w tym dotyczących zasad „jazdy na suwak” - mówi Szymon Huptyś, rzecznik prasowy resortu. - Analizowana jest także potrzeba wprowadzenia zasady ruchu „jazdy na suwak” do ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Na pytanie, kiedy zostanie to wprowadzone, rzecznik nie potrafi odpowiedzieć. Chociaż wcześniejsze zapowiedzi sugerowały, że ma to być gotowe do końca ubiegłego roku.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Jaszczyński

Witam! Dziennikarzem jestem kilkanaście lat. Karierę zaczynałem w "Gazecie Poznańskiej". W GS24.pl i "Głosie Szczecińskim" zajmuję się bieżącymi sprawami Szczecina i regionu, a szczególnie komunikacją miejską. Piszę o historii i o wojsku. W moim kręgu zainteresowań są również Police. Przygotowuję materiały o bieżących wydarzeniach z gmin wchodzących w skład powiatu polickiego. Wszystkie te informacje można znaleźć na stronie www.police.naszemiasto.pl. W wolnym czasie - a z tym jest różnie - uwielbiam ruch na świeżym powietrzu, a gdy czas na to pozwoli to lubię zagrać w gry strategiczne.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.