Sławomir Draguła

Jazda po Opolszczyźnie będzie łatwiejsza. W 2018 roku może ruszyć budowa nawet trzech obwodnic w naszym regionie

Największą przyszłoroczną inwestycją drogową samorządu województwa jest obwodnica Malni i Choruli. Ułatwi dojazd do cementowni, a z opolskiego Metalchemu Fot. Archiwum ZDW Opole Największą przyszłoroczną inwestycją drogową samorządu województwa jest obwodnica Malni i Choruli. Ułatwi dojazd do cementowni, a z opolskiego Metalchemu do autostrady A4.
Sławomir Draguła

Obwodnica Malni i Choruli, Dobrodzienia oraz Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46 - prawie 200 mln zł na drogi ma na 2018 rok Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu.

Dzięki temu ruszyć ma budowa dwóch obwodnic finansowana z budżetu województwa opolskiego: Malni i Choruli w ciągu drogi wojewódzkiej nr 423 oraz Dobrodzienia (DW 901).

- Ta pierwsza jest na etapie przetargu - mówi Szymon Ogłaza, członek zarządu województwa opolskiego. - Mieliśmy z nim kłopoty, bo wykonawcy składali odwołania od rozstrzygnięć. Na ostatni przetarg odwołań nie było i myślę, że na początku roku podpiszemy umowę ze zwycięską firmą.

 • Obwodnica Malni i Choruli będzie miała nieco ponad 6 kilometrów, powstaną na niej trzy ronda, a budowa ma potrwać dwa lata
 • Zarząd Dróg Wojewódzkich przebuduje też 19 odcinków dróg
 • W przyszłym roku powinna ruszyć też budowa obwodnicy Myśliny w ciągu drogi krajowej nr 46
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.