Marta Gawina

Jedna burza i miasto pod wodą. Zalane ulice, garaże, piwnice...Co na to politycy?

Jedna burza i miasto pod wodą. Zalane ulice, garaże, piwnice...Co na to politycy? Fot. Mariusz Burniewicz
Marta Gawina

Nieprzejezdnych było kilkanaście ulic i tunel Nila. Interweniowała straż pożarna i policja. Wystarczyła jedna burza i Białystok znów musiał radzić sobie z podtopieniami. Zdaniem urzędników, miasto sobie poradziło. Innego zdania są polityczni przeciwnicy Tadeusza Truskolaskiego.

W ciągu 20 minut między godz. 19.40, a 20 spadło 28 litrów na metr kwadratowy - mówi Urszula Mirończuk, rzeczniczka prezydenta.

To o wiele mniej, niż w czasie ubiegłorocznej ulewy, kiedy mieliśmy ponad 70 litrów na jeden mkw. Mimo to niektóre ulice znów zamieniły się w rwące potoki. Pod wodą znalazły się m.in. Wierzbowa, Sulika, Jurowiecka, Poleska, Branickiego, Miłosza, Zwierzyniecka oraz tunel Fieldorfa Nila. Nie pierwszy raz. Niektóre z tych dróg zalewane są regularnie przy nawałnicach.

Sporo pracy miała straż pożarna. Tuż po ulewie odebrała kilkanaście zgłoszeń o zalanych piwnicach czy domach m.in. od mieszkańców z ul. Upalnej, Wrocławskiej, Bacieczki, czy Antoniuk Fabryczny. Ucierpiała też jedna plebania i pizzeria. Do akcji włączyła się policja, zabezpieczając nieprzejezdne drogi. Wielu kierowców utknęło jednak w wodzie. Ci, którzy zgubili tablice rejestracyjne, mogą je odebrać w siedzibie straży miejskiej.

Czy skutków wtorkowej burzy można było uniknąć? Czy miasto potrafi sobie radzić z ulewami? Głosy są mocno podzielone, zwłaszcza wśród kandydatów na prezydenta miasta.

W dalszej części artykułu przeczytasz m.in.:

  • Przeciwnicy Tadeusza Truskolaskiego zgodnie mówią, że władze miasta nie radzą sobie z ulewami.
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Gawina

Białostoczanka i dziennikarka z kilkunastoletnim stażem, którą świat ciągle potrafi zadziwić. Także świat polityki, który na co dzień przybliżam naszym Czytelnikom. Ustalam kto, z kim, dlaczego i co z tego mamy. "Buduję" też drogi, pilnuję komunikacji . Choć łopat nie wbijam, staram się być na bieżąco z najważniejszymi inwestycjami w Białymstoku i województwie podlaskim. Tak, tak czekamy na S19...

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.