Alicja Cichocka-Bielicka

„Jest lepiej, jadłam i przeżyłam” - opinie pacjentów o posiłkach nowej kuchni wojewódzkiej lecznicy podzielone

Tak dbają o ciężarne w szpitalu w Poznaniu przy ul. Polnej Kiedy u nas pacjenci zjedzą tak smacznie? Fot. nadesłane Tak dbają o ciężarne w szpitalu w Poznaniu przy ul. Polnej Kiedy u nas pacjenci zjedzą tak smacznie?
Alicja Cichocka-Bielicka

Jedzenie szpitalne może być smaczne i apetyczne! - udowadnia pacjentka z Poznania. Zdjęcia posiłków z tamtejszego szpitala robią wrażenie.

Pieczywo w tym kajzerka z masłem, sałata, szynka, jajko oraz świeża papryka i jabłko do chrupania - tak prezentują się śniadania dla ciężarnej w Ginekologiczno - Położniczym Szpitalu Klinicznym w Poznaniu. Równie apetycznie wygląda obiad - kluski na parze polane sosem i mięsny zawijas, a do tego dwa rodzaje warzyw - sałatka i fasolka szparagowa. Jest nie tylko smacznie, posiłki wyglądają bardzo zachęcająco.

Kiedy u nas pacjenci zjedzą tak smacznie?

Karmienie obietnicami

O takim standardzie posiłków w Toruniu pacjenci publicznych lecznic wciąż mogą jedynie marzyć. Największy, Wojewódzki Szpital Zespolony rewolucjonizuje żywienie chorych - otworzył własną kuchnię i serwuje na razie śniadania i kolacje. Jednak sądząc choćby po internetowych recenzjach pacjentów na fanpage’u „Nowości”, tak smacznie jak w Poznaniu niestety nie jest. Na razie pojawiają się głównie liczne obietnice. Z najnowszego wpisu na stornie www.budujemyszpital.pl o rozbudowie lecznicy na Bielanach dowiadujemy się, że w nowych budynkach powstanie nowocześnie wyposażona kuchnia oraz restauracja dla personelu i rodzin pacjentów.

„Kuchnia będzie wyposażona zgodnie z najnowszymi standardami obowiązującym w takich pomieszczeniach. Posiłki mają być smaczne i przeczyć stereotypom związanym ze szpitalnym jedzeniem” - jak czytamy „dobrze zjeść będą mogli także pracownicy szpitala oraz rodziny i znajomi odwiedzający chorych. Dla nich w rozbudowanej lecznicy powstanie obszerna, ale przytulna restauracja. Pacjenci, którzy chodzą, będą mogli się w niej spotkać z odwiedzającymi i spokojnie porozmawiać przy smacznym posiłku albo kawie.”

Pozostało jeszcze 45% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Cichocka-Bielicka

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.