Jurek Owsiak przekazuje pieniądze rodzicom dorosłych dzieci niepełnosprawnych, protestujących w Sejmie. Zarobione na książce 42 tys. złotych

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Hołod / Polskapresse
a.w.

Jurek Owsiak przekazuje pieniądze rodzicom dorosłych dzieci niepełnosprawnych, protestujących w Sejmie. Zarobione na książce 42 tys. złotych

a.w.

Dziś mija kolejny dzień protestu rodziców oraz dorosłych dzieci niepełnosprawnych, którzy domagają się większego finansowania, które zagwarantowałoby im godne życie. Jurek Owsiak już nie raz wspominał, że wspiera protestujących. Teraz postanowił zamienić słowa na czyny. Organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazuje własne pieniądze na rzecz protestujących.

Jurek Owsiak poinformował o przekazaniu pieniędzy za pośrednictwem Facebooka. W najnowszym wpisie, zaadresowanym do Iwony Hartwich, matki protestującej w Sejmie i nieoficjalnej przywódczyni protestu dorosłych dzieci niepełnosprawnych oraz ich rodzin, pisze o możliwości wsparcia. Jurek Owsiak nie rzuca słów na wiatr. Własne, zarobione na publikacji książki pieniądze przekazuje na rzecz potrzebujących. We wpisie Owsiak zachęca protestujących do założenia fundacji lub stowarzyszenia, które „może gwarantować Wasz głos w SPRAWIE!!”

Jurek Owsiak szykuje przelew dla protestujących w Sejmie

W tym samym wpisie czytamy również, że ze względu na dobrą sprzedaż ostatniej książki Jurka Owsiaka postanowił on przekazać zarobione pieniądze na rzecz dorosłych dzieci niepełnosprawnych i ich rodzin protestujących w Sejmie.

Właśnie odebrałem wiadomość, że wydawnictwo ZNAK rozliczyło moją książkę wydaną kilka miesięcy temu. Sprzedała się dobrze i 42 tysiące złotych wpłynęło na moje konto. W całości prze kazuję te pieniądze na Państwa konto, by wspomóc Was w walce. Tylko proszę to formalnie nazwać i dać temu prawną osobowość!

Wielka Orkiestra Świąteczne Pomocy po godzinach

Prezes i organizator hucznych obchodów WOŚP znany jest ze swojej oficjalnej, za pośrednictwem stowarzyszenia, oraz osobistej pomocy osobom niepełnosprawnym. Do wpisu, w którym dzieli się radosną nowiną o oferowanej darowiźnie Owsiak dodał zdjęcia z Przystanku Woodstock. Na tym szczególnym festiwalu nie ma barier, ani ludzi wykluczonych. Na zdjęciu widać dwie woodstockowiczki, pełno sprawną oraz poruszającą się na wózku inwalidzkim, które biorą udział w tej samej zabawie festiwalowej.

Matura 2018: polski rozszerzony - arkusze i odpowiedzi

a.w.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.