Kapituła przyznała już tytuły Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Laureatów poznamy na uroczystej gali 20 listopada

Czytaj dalej
Fot. Krzysztof Łokaj
Urszula Sobol

Kapituła przyznała już tytuły Nasze Dobre Podkarpackie 2019. Laureatów poznamy na uroczystej gali 20 listopada

Urszula Sobol

Dzisiaj w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie obradowała kapituła, która przyznała wybranym produktom i usługom tytuły Nasze Dobre Podkarpackie - Znak Jakości Nowin. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas gali finałowej laureatów konkursu NDP 2019, która odbędzie się w środę, 20 listopada o godz. 13 w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.

Do tegorocznej edycji konkursu NDP zgłoszone zostały smaczne produkty spożywcze: jogurt naturalny i jogurt naturalny ekologiczny z Jasienicy Rosielnej, chleb babci Ani z piekarni Elżbiety Nawłoki F.P.H.U. HELVA w Rzeszowie, pierogi ruskie bezglutenowe firmy Mateo z Dębicy, baleron z masarni OSIP z Wierzawic i szynkowa tradycyjna z Wadowic według receptury braci Dobrowolskich.

O Znak Jakości Nowin walczyły też innowacyjne usługi: międzynarodowa usługa konsultingowa dla klientów biznesowych realizowana przez Grupę OCG, usługi spedycyjne firmy Euro On, przewóz towarów na trasie Polska - Hiszpania, a także produkty: wiązary dachowe z drewna klejonego przestrzennie, łapacz deszczówki z dachu firmy Gamart, kocioł firmy Altereco - model ECO-QUENTIN.

Wśród zgłoszonych usług jest także Hospicjum Perinatalne. Do konkursu Nasze Dobre Podkarpackie 2019 inwestycje i inicjatywy zgłosiły również samorządy lokalne. I tak Gmina Świlcza zgłosiła Środowiskową Świetlicę Socjoterapeutyczną w Świlczy, a gmina Wiązownica - Gminny Ośrodek Wypoczynku i Rekreacji w Radawie.

NDP 2019. Przyznaliśmy prestiżowe tytuły

O tym, które firmy otrzymają tytuły NDP - Znak Jakości Nowin, zdecydowała dzisiaj kapituła konkursu NDP, w skład której weszli m.in. Karolina Bogusz, dyrektor biura wojewody podkarpackiego, Waldemar Macheta, główny specjalista Biura Obsługi Inwestora, Waldemar Pijar, sekretarz powiatu rzeszowskiego, Katarzyna Stachowicz, kierownik Oddziału Współpracy Gospodarczej w Departamencie Promocji, Turystyki i Współpracy Gospodarczej w Urzędzie Marszałkowskim, Waldemar Szumny, główny specjalista w Kancelarii Zarządu Urzędu Marszałkowskiego, przedstawiciel marszałka województwa podkarpackiego, Mariusz Zerger, kierownik biura marketingu, promocji i reklamy oddziału TVP3 Rzeszów, a także przedstawiciele Nowin ze Stanisławem Sową, redaktorem naczelnym.

Wybór nie był łatwy. Nie ma bowiem w tej edycji konkursu słabych wyrobów czy choćby przeciętnych usług.

Ogłoszenie wyników nastąpi podczas gali finałowej laureatów konkursu NDP 2019, która odbędzie się w środę, 20 listopada o godz. 13 w Hotelu Prezydenckim w Rzeszowie.

Urszula Sobol

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.