Karnet edukacyjny online czterech instytucji kultury. Nowy projekt skierowany do dzieci

Czytaj dalej
Fot. materiały prasowe
Dariusz Pawłowski

Karnet edukacyjny online czterech instytucji kultury. Nowy projekt skierowany do dzieci

Dariusz Pawłowski

Kontury Łódzkiej Kultury to nowy, internetowy projekt edukacyjny skierowany do dzieci w wieku 7-10 lat, za którym stoją cztery łódzkie instytucje kultury. Przedsięwzięcie ma ułatwić uczniom poznanie historii i współczesności Łodzi.

Łódzkie instytucje, które przygotowały Kontury Łódzkiej Kultury to: Centrum Dialogu im. Marka Edelmana, Muzeum Kinematografii, Muzeum Miasta Łodzi oraz Teatr Pinokio.

Pomysł polega na umożliwieniu zwiedzania miasta bez wychodzenia z domu. Edukatorzy z poszczególnych połączą się z uczniami poprzez wybraną platformę internetową, aby opowiedzieć o tym, czym jest łódzka wielokulturowość, jak powstawały animacje z łódzkiej wytwórni filmowej Se-ma-for, co o Łodzi mówią dziewiętnastowieczne fabryki i manufaktury, jakie ślady zostawił po sobie poeta Julian Tuwim oraz czy istnieją łódzkie regionalizmy.

Jak przypominają pomysłodawcy, premierowe zajęcia odbyły się podczas minionych ferii zimowych. Teraz powstaje propozycja warsztatów dla uczniów z pozostałych roczników.

Warsztaty prowadzone pod szyldem Kontury Łódzkiej Kultury łączy „karnet bardzo kulturalny”, który jest płatny (kosztuje on 200 zł) i można go zrealizować do końca bieżącego roku.

Można jednak także wygrać bezpłatny karnet w specjalnym konkursie. Trzeba, jak wyjaśniają organizatorzy, odpowiedzieć w możliwie kreatywny, twórczy i inspirujący sposób na pytanie: dlaczego to właśnie twoi podopieczni powinni wziąć udział w projekcie Kontury Łódzkiej Kultury - karnet bardzo kulturalny. Odpowiedź należy przesłać na adres mailowy: [email protected] do 22 lutego.

- Nie porzucamy działań internetowych, ale mamy nadzieję, że wkrótce nasze warsztaty będziemy mogli prowadzić również na żywo - mówi Michalina Życzyńska z Działu Edukacji Muzeum Miasta Łodzi.

Wszelkie informacje na temat programu warsztatów i zadach uczestnictwa są na stronach internetowych instytucji.

Pozostało jeszcze 2% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.