Kierowcy jeżdżą na pamięć, nie widzą buspasa na Spychalskiego w Opolu

Czytaj dalej
Sławomir Draguła

Kierowcy jeżdżą na pamięć, nie widzą buspasa na Spychalskiego w Opolu

Sławomir Draguła

Choć buspas na ul. Spychalskiego w Opolu działa już od ponad tygodnia, to dopiero powrót kierowców po feriach pokazał, że nie zwracają oni uwagi na znaki.

Sporo kierowców jadących od Zaodrza w stronę centrum, nie zauważyło w poniedziałek, że prawy skrajny pas, ponownie jest buspasem, z którego mogą korzystać autobusy, taksówki i rowerzyści. Przejazd został zablokowany.

- Ludzie nie patrzą na znaki - skarży się pan Ryszard, który poinformował o tym nto. - Całą Spychalskiego przejechałem tak jak przepisy nakazują środkowym pasem, czyli tym dla pozostałych użytkowników dróg, a kiedy przy światłach, tam gdzie buspas zanika, zjechałem na prawy pas, by móc kontynuować jazdę na wprost, zostałem obtrąbiony przez szeryfów dróg, którzy wbrew przepisom jechali buspasem. Pytam gdzie ci ludzie mają oczy, no i gdzie jest policja.

Pozostało jeszcze 62% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Sławomir Draguła

Dziennikarzem jestem od 1997 roku. W nto zajmuję się przede wszystkim tematami policyjnymi i prokuratorskimi. Piszę też o drogach i wszystkim tym, co porusza się na kołach, m.in. samochodach i pociągach. Odpowiadam również za powiaty opolski i głubczycki.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.