Kolej Warszawsko-Mazurska pojedzie przez Łomżę. Pociągi pasażerskie wrócą po 30 latach

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Joanna Bajkiewicz

Kolej Warszawsko-Mazurska pojedzie przez Łomżę. Pociągi pasażerskie wrócą po 30 latach

Joanna Bajkiewicz

To historyczny moment. Wydobycie Łomży z tego zastoju komunikacyjnego. Tego stanu, z którym mieliśmy do czynienia od wielu lat - mówił wczoraj w Łomży europoseł Karol Karski (PiS) ogłaszając, że tzw. kolejowa szprycha warszawsko - mazurska będzie przebiegać przez to miasto.

Rada Ministrów wczoraj przyjęła rozporządzenie o przebiegu strategicznych linii kolejowych niezbędnych ze względu na funkcjonowanie Centralnego Portu Komunikacyjnego. Chodzi o pajęczynę nowych linii kolejowych prowadzących z dziesięciu kierunków do CPK. Linia, na której trasie znajdzie się Łomża przebiegać będzie z Warszawy przez Tłuszcz, Ostrołękę, Kolno, Pisz i Orzysz do Giżycka. Jej długość to 300 km. Podróż z Łomży do Warszawy koleją trwać ma ok. 1 godziny.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.