Kolejna firma przekazała Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Zielonej Górze sprzęt informatyczny wart 123 tysiące złotych

Czytaj dalej
Fot. Robert Kowalik
Leszek Kalinowski, Robert Kowalik

Kolejna firma przekazała Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Zielonej Górze sprzęt informatyczny wart 123 tysiące złotych

Leszek Kalinowski, Robert Kowalik

Kolejna zielonogórska firma zdecydowała się pomóc Szpitalowi Uniwersyteckiemu w Zielonej Górze. Dzięki temu do lecznicy, w tym również szpitala tymczasowego dedykowanego pacjentom z COVID-19, trafił sprzęt komputerowy za ponad 100 tys. zł.

W podpisaniu umowy darowizny wzięli udział: prezes zarządu Perceptus sp. z o.o. Jacek Starościc, prezes zarządu Szpitala Uniwersyteckiego dr Marek Działoszyńki oraz poseł Waldemar Sługocki, z którego inicjatywy doszło do obdarowania lecznicy.

Sprzęt informatyczny jest dziś bardzo potrzebny Szpitalowi Uniwersyteckiemu

- Chciałbym bardzo podziękować firmie Perceptus za wsparcie naszego szpitala – powiedział prezes Marek Działoszyński. – W dobie powszechnej informatyzacji w służbie zdrowia, każda darowizna z tej branży jest dla nas niezwykle ważna. Z reguły bowiem nasi darczyńcy chcą wspierać obszar ściśle medyczny. Tymczasem bez informatyki, sprawne funkcjonowanie szpitala, w tym również prowadzenie dokumentacji medycznej czy rozliczanie świadczeń z Narodowym Funduszem Zdrowia, nie jest możliwe. Dlatego ilość potrzebnego sprzętu komputerowego z każdym rokiem w naszym szpitalu wzrasta.

Procesy cyfryzacji dotyczą dziś każdej placówki, w tym medycznej

- Bardzo się cieszę, że jako firma zajmująca się systemami informatycznymi i systemami bezpieczeństwa możemy pomagać w temacie, w którym poruszamy się na co dzień – dodał prezes zarządu Perceptus sp. z o.o. Jacek Starościc. - Procesy cyfryzacji obecnie dotyczą praktycznie każdej placówki – od służb medycznych, poprzez samorządy i różnego typu urzędy. Pandemia pokazała, że bez wykorzystywanych coraz powszechniej możliwości cyfrowych, wszystko by się załamało. Mam nadzieję, że dzięki przekazanemu sprzętowi, praca w szpitalu stanie się łatwiejsza i przyjemniejsza.

Poseł na Sejm RP Waldemar Sługocki dodał: - To jest najlepszy przykład odpowiedzialności społeczno-gospodarczej w biznesie.

Zobacz też stan przygotowań - przyjechały pierwsze łóżka

Firma przekazała Szpitalowi Uniwersyteckiemu sprzęt wart 123 tysiące złotych

Zdaniem W. Sługockiego, takie inicjatywy, gdy lokalne podmioty gospodarcze kierują swoją pomoc do placówek sfery społecznej, nie zdarzają się zbyt często. Dlatego ten gest skierowany do służby zdrowia, która jest gałęzią niezwykle ważną, ale również deficytową, jest tak ważny. De facto pandemia obnażyła nasze deficyty jeśli chodzi o budowanie społeczeństwa informacyjnego. Tutaj mamy przykład inicjatywy oddolnej, gdy lokalny przedsiębiorca zauważa potrzeby Szpitala Uniwersyteckiego, szczególnie w kontekście panującej pandemii.

W ramach umowy, firma Perceptus przekazała szpitalowi kilkanaście komputerów i monitorów, laserowe urządzenia wielofunkcyjne (skanery i drukarki), monitor medyczny oraz sporą liczbę dysków twardych. Wartość sprzętu to 123 tys. zł.

Zobacz też
SPRZĘT DLA SZPITALA, BY WALCZYĆ Z PANDEMIĄ KORONAWIRUSA

Leszek Kalinowski, Robert Kowalik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.