Komedie, powieści i przeboje, czyli artystyczna korespondencja do Mikołaja

Czytaj dalej
Fot. Marcin Makowski/TVN
Dariusz Pawłowski

Komedie, powieści i przeboje, czyli artystyczna korespondencja do Mikołaja

Dariusz Pawłowski

Nawet gdybyśmy chcieli zbliżające się święta w spokojnym, refleksyjnym nastroju - w mieście nie da się. Wystarczy pójść do kina, wejść do księgarni lub sklepu z płytami...

Odkąd utwierdziliśmy się w przekonaniu, że wszystko jest na sprzedaż, przehandlowaliśmy również czas z założenia przeznaczony bliskości, wyciszeniu, zatrzymaniu i refleksji nad ulotnością czy nawet ułomnością gromadzenia dóbr doczesnych. Oczywiście doskonale wykorzystuje tę naszą przypadłość - jednocześnie ją nakręcając - biznes nad biznesy, czyli show-business. Zapewniając to samo każdego grudnia: gwiazdy piosenki nagrywają nowe wersje doskonale znanych świąteczno-zimowych piosenek, w księgarniach sprzedaje się przeczytane już książki w okładkach z bombkami, do kin trafiają mikołajowe komedie romantyczne oraz kolejna część „Gwiezdnych wojen”. A telewizja Polsat pokaże „Kevina samego w domu”.

W zamkniętej części artykułu przeczytasz o tym, jak show biznes kradnie nam święta. Przypominamy największe świąteczne hity, bez których większość z nas nie wyobraża sobie świąt Bożego Narodzenia. Przeczytasz także o gwiazdkowych premierach książkowych, muzycznych i filmowych.

Pozostało jeszcze 90% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.