Izabela Krzewska

Koniec protestu mundurowych. Policjanci powoli wracają z L4

700 osób - tylu podlaskich policjantów w kulminacyjnym momencie przebywało na zwolnieniu lekarskim, czyli 30 proc. całego garnizonu Fot. Archiwum 700 osób - tylu podlaskich policjantów w kulminacyjnym momencie przebywało na zwolnieniu lekarskim, czyli 30 proc. całego garnizonu
Izabela Krzewska

- Policjanci udowodnili, że mają swoją godność i takie same prawa obywatelskie jak wszyscy inni Polacy w tym kraju. To grupa zawodowa, którą trzeba traktować poważnie - podsumowuje zakończony właśnie protest podinsp. Wojciech Chociej, wiceprzewodniczący NSZZ Policjantów w woj. podlaskim.

Po masowych zwolnieniach lekarskich policjantów, których skala w samym tylko garnizonie podlaskim sięgnęła 30 procent składu, minister MSWiA doszło do konsensusu ze związkami zawodowymi. Udało się wynegocjować pełnopłatne nadgodziny oraz uprawnienia emerytalne po 25 latach służby bez wymogu ukończonych 55 lat. Policjanci (i wszyscy protestujący od lipca br. funkcjonariusze służb podległych MSWiA) od stycznia 2019 r. mają otrzymać podwyżki w wysokości 655 zł brutto. Od stycznia 2020 r. kolejne 500 zł.

Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku. Od początku zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który nie tylko mnie, ale mam nadzieję także moim Czytelnikom, dostarcza wielu emocji. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny. Ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.wspolczesna.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

55,00 110,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.