Konserwator interesuje się willą obok Śniadecji

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
Tomasz Mikulicz

Konserwator interesuje się willą obok Śniadecji

Tomasz Mikulicz

Budynek przy ul. Skłodowskiej 24, bo o nim mowa, wzniesiono w 1939 roku. Służby konserwatorskie zastanawiają się nad wpisaniem go do rejestru zabytków.

To okazała modernistyczna willa. Jest jednym z najlepiej zachowanych murowanych obiektów w tym stylu na terenie miasta - mówi Małgorzata Dajnowicz, wojewódzka konserwator zabytków.

Zastanawia się nad wpisaniem obiektu do rejestru zabytków. Jeśli to nastąpi właściciel (a jest nim miasto) nie będzie mógł bez zgody konserwatora obłożyć ścian styropianem.

Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Mikulicz

Zajmuję się sprawami miejskimi, czyli m.in.: białostocką i podlaską polityką samorządową, architekturą, urbanistyką i ochroną zabytków. Opisuję też obrady rady miasta oraz zajmuję się też różnego rodzaju interwencjami zgłaszanymi przez mieszkańców. Zajmuje mnie również pisanie też o historii Białegostoku i najbliższych okolic. Zdarza mi się też zajmować działką kulturalną. Lubię wszak rozmowy z ciekawymi i inspirującymi ludźmi. W swojej pracy zwracam uwagę na szczegóły. Bo jak wiadomo diabeł tkwi właśnie w szczegółach.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.