Krzysztof Ogiolda

Kontrowersje wokół opolskiej rady konsultacyjnej ds. działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych

Od prawej: Jerzy Golczuk i dr Zbigniew Bereszyński podczas wręczenia medali Za Zasługi dla Województwa Opolskiego. Obok wicemarszałek Stanisław Rako Fot. Archiwum Od prawej: Jerzy Golczuk i dr Zbigniew Bereszyński podczas wręczenia medali Za Zasługi dla Województwa Opolskiego. Obok wicemarszałek Stanisław Rakoczy.
Krzysztof Ogiolda

W Opolskim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się posiedzenie Opolskiej Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych. Dla wielu ważnych działaczy pierwszej „S” zabrakło w niej miejsca.

Jedną z takich postaci jest dr Zbigniew Bereszyński.

- Zaskoczony tym pominięciem nie jestem - mówi. - Myślę, że mogę się czuć wyróżniony, bo zostałem przez pana wojewodę zaliczony do zaszczytnego grona opozycjonistów wyklętych - dodaje ze śmiechem. - Czuję się poniekąd dowartościowany.

Pozostało jeszcze 87% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Krzysztof Ogiolda

Jestem dziennikarzem i publicystą działu społecznego w "Nowej Trybunie Opolskiej". Pracuję w zawodzie od 22 lat. Piszę m.in. o Kościele i szeroko rozumianej tematyce religijnej, a także o mniejszości niemieckiej i relacjach polsko-niemieckich. Jestem autorem książek: Arcybiskup Nossol. Miałem szczęście w miłości, Opole 2007 (współautor). Arcybiskup Nossol. Radość jednania, Opole 2012 (współautor). Rozmowy na 10-lecie Ustawy o mniejszościach narodowych i etnicznych, Gliwice-Opole 2015. Sławni niemieccy Ślązacy, Opole 2018. Tajemnice opolskiej katedry, Opole 2018.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.