Korki na Trasie Uniwersyteckiej oraz ulicy Glinki

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Hanna Walenczykowska

Korki na Trasie Uniwersyteckiej oraz ulicy Glinki

Hanna Walenczykowska

Wykonawca drugiego odcinka bydgoskiej Trasy Uniwersyteckiej wprowadził zmiany w organizacji ruchu. Czy zmniejszą one długie kolejki oczekujących na przejazd aut?

Czytelnik Expressu Bydgoskiego poprosił nas o to, byśmy zainteresowali się organizacją ruchu na al. Jana Pawła II.

Codzienne utrudnienia

- Każdego dnia od samego rana tworzą się tam ogromne korki zarówno na południowej jak i północnej jezdni – informuje pan Robert. - Codziennie kierowcy tracą kilkanaście minut żeby przejechać ten krótki odcinek jezdni. Powodem korków na pasie południowym jest przede wszystkim fragment prawego pasa wyłączony z ruchu i odgrodzony plastikowymi barierkami, zlokalizowany tuż przed samym nowym mostem, na pasie przeznaczonym do skrętu w prawo w ulicę Glinki. Jest to niezrozumiałe i nielogiczne, gdyż zaraz po blokadzie na pas skręcają kierowcy, którzy chcą wjechać na ulicę Glinki. Powstaje tym samym kuriozalna sytuacja- kierowca jadący al. Jana Pawła II i chcący skręcić w Glinki najpierw jedzie prawym pasem, potem przed blokadą musi wbić się na lewy pas, aby ominąć tę blokadę, po czym znowu zjechać na swój pas, żeby już za chwilę swobodnie skręcić w ul. Glinki. Ta zmiana pasa i omijanie blokady powoduje korki i spowalnia ruch na drugim pasie, na którym normalnie mogłyby się po prostu poruszać wyłącznie kierowcy jadący na wprost al. Jana Pawła II.

Niezrozumiałe, dla pana Roberta jest to, że północna jezdnia al. Jana Pawła II, wyłączona została całkowicie z ruchu, mimo, iż nie prowadzi się tam obecnie żadnych robót.

- Jezdnia ta jest od samego początku do końca przejezdna bo jest na niej asfalt – podkreśla bydgoszczanin. - Zresztą mieszkańcy okolicznych bloków korzystają z niej dojeżdżając do swoich posesji i parkingu.

Zmiany na trasie

Poprosiliśmy Zarząd Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej o wyjaśnienie.

- Opisane przez czytelnika miejsca znajdują się na placu budowy, na którym wciąż trwają roboty budowlane – m. in. z jezdni północnej (w kierunku na Inowrocław) są prowadzone prace z podnośnika na estakadzie dla samochodów nad ulicą Jana Pawła II – wyjaśnia Krzysztof Kosiedowski, rzecznik ZDMiKP w Bydgoszczy. - Fragmenty, które bezpiecznie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego mogą zostać oddane do eksploatacji są otwierane dla wszystkich użytkowników.

Wczoraj rano wykonawca robót otworzył dla ruchu. Kolejna zmiany umożliwią przejazd jednokierunkowo od ul. Wojska Polskiego przez ul. Ujejskiego do skrzyżowania z ul. Karpacką (rondo), a następnie ul. Glinki do al. Jana Pawła II.

Hanna Walenczykowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.