"Korona królów" serial TVP którego pierwsze odcinki wzbudziły ogromne kontrowersje

Czytaj dalej
Fot. Marcin Makowski
Dariusz Pawłowski

"Korona królów" serial TVP którego pierwsze odcinki wzbudziły ogromne kontrowersje

Dariusz Pawłowski

Pierwsze odcinki serialu TVP „Korona królów” wzbudziły ogromne kontrowersje. Tymczasem wygląda na to, że niespecjalnie jest o co kruszyć kopie. Cykl ma swojego wyraźnego adresata, którego może „kupić”

Nakręcić film, który wzbudzi ogólnokrajowe dyskusje, wywoła silne emocje, zajmą się nim wszystkie media - to pewnie marzenie wielu twórców. W dobie internetu opinie i reakcje są już tylko skrajne, dlatego „ogólnokrajowa dyskusja” może polegać jedynie na wylewaniu pomyj lub odszczekiwaniu się prześladowcom. Najnowszego podziału rodaków na oczywiście wyłącznie dwa obozy dokonuje serial, a właściwie telenowela TVP „Korona królów”. Tymczasem prawdopodobnie znowu nie ma o co kruszyć kopii: przedsięwzięcie adresowane jest do konkretnego widza, wyczekującego przed telewizorem na podobne schematy i w tym środowisku cykl może odnieść niemały sukces. Widz liczący na bardziej wyrafinowane doznania z założenia nie jest tu brany pod uwagę, choć korona mu z głowy raczej nie spadnie, gdy obejrzy niektóre odcinki.

Już na samym początku przyczynek do żartów dał prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski, który ze swoim specyficznym poczuciem humoru i błyskotliwości porównywał „Koronę królów” do „Gry o tron”. Rzecz jasna, pewne powiązania znaleźć można, ale to trochę tak jakby porównywać „Dwoje na huśtawce” do sceny pogrzebu Gandhiego w filmie Richarda Attenborough, w której wystąpiło 300 tysięcy statystów. Nie ten rozmach (według nieoficjalnych informacji, realizatorzy „Korony królów” mają około 200 tysięcy złotych na odcinek), co niestety jest jednym z największych kłopotów polskiej produkcji.

Serial Korona Królów
Marcin Makowski Serial Korona Królów

„Korona króla” mieści w sobie wszystkie błędy polskiego kina i niemal każdy zarzut, który przeciwko serialu wytoczono ma pokrycie w rzeczywistości.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Dariusz Pawłowski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.