Koronawirus. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupuje sprzęt dla szpitali w województwie kujawsko-pomorskim

Czytaj dalej
Fot. Archiwum Polskpress / zdjęcie ilustracyjne
Paweł Kaniak

Koronawirus. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kupuje sprzęt dla szpitali w województwie kujawsko-pomorskim

Paweł Kaniak

Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wyposaża kujawsko-pomorskie szpitale w sprzęt do walki z koronawirusem. Do placówek w naszym regionie zakupiono łóżka potrzebne przy leczeniu pacjentów chorych na Covid-19.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy wspiera szpitale, które borykają się z problemami organizacyjnymi wynikającymi z obecnej sytuacji, a jednocześnie chce zapewnić tym placówkom ciągłość leczenia pacjentów z innymi problemami zdrowotnymi niż koronawirus.

Jerzy Owsiak: nie przenosić łóżek z geriatrii na oddziały z pacjentami chorymi na Covid-19

Jerzy Owsiak zwrócił się w mediach społecznościowych z prośbą do szpitali w całym kraju, aby nie zamieniały łóżek zakupionych wcześniej przez Orkiestrę dla różnych oddziałów szpitalnych (między innymi geriatrii czy psychiatrii) na łóżka dla pacjentów z Covid-19. Zapewnił, że Fundacja WOŚP zajmie się zakupem łóżek dla pacjentów chorych na koronawirusa.

- Wobec ogromnych zapotrzebowań na łóżka realnie patrząc, możemy na jeden szpital zapewnić kupno 20 łóżek. Są to łóżka do intensywnej terapii - napisał na Facebooku Jerzy Owsiak.

Po tym apelu Fundacja WOŚP otrzymała mnóstwo próśb od szpitali o zakup specjalistycznych łóżek do intensywnej terapii. Tak, jak obiecała, Fundacja zajmuje się zamówieniem i dostarczeniem potrzebnego sprzętu. Wystarczy, że szpitale zgłoszą się do WOŚP i odpowiednio udokumentują prośbę o zakup łóżek - chodzi m.in. o pokazanie Fundacji pism nakazujących utworzenie w danym szpitalu oddziału covidowego. Wszystkie placówki medyczne, które takie polecenie otrzymały i muszą od zera wyposażyć nowy oddział, mogą zgłosić się do Fundacji WOŚP. Jak informuje Fundacja, prośbę należy uzasadnić opisując sytuację danego oddziału szpitalnego poprzez wskazanie posiadanej aparatury i sprzętu oraz potrzeb, określając również liczbę leczonych pacjentów oraz wszystkie inne okoliczności uzasadniające potrzebę doposażenia oddziału.

W listopadzie zakupiono łóżka dla kilku placówek w województwie kujawsko-pomorskim. Trafiają one na oddziały, na których leżą pacjenci z Covid-19. I tak:

Kardiomonitory i respiratory szpitali w województwie kujawsko-pomorskim

W sumie w listopadzie udało się zamówić dla szpitali w całej Polsce 1279 łóżek, a także inny potrzebny sprzęt: 89 kardiomonitorów, 50 respiratorów, 6 koncentratorów tlenu oraz system zdalnego monitorowania pacjentów.
To wyposażenie również trafiło do kujawsko-pomorskich lecznic:

Paweł Kaniak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.