Koszalin, Szczecinek, Sławno... Wszędzie drożeją śmieci

Czytaj dalej
Fot. archiwum polskapress
Marzena Sutryk

Koszalin, Szczecinek, Sławno... Wszędzie drożeją śmieci

Marzena Sutryk

W regionie rosną stawki za odbiór odpadów z gospodarstw domowych. Kolejne gminy wprowadzają podwyżki. Szykuje się też do tego Koszalin - tu wyliczono, że do spięcia budżetu potrzeba ponad milion złotych.

Od 1 stycznia w gospodarce odpadami obowiązują nowe zasady i nowe przepisy związane m.in. z z selektywnym zbieraniem tzw. frakcji biodegradowalnej.

- Oznacza to z jednej strony konieczność dodatkowego segregowania odpadów - pojawienie się dodatkowych pojemników i worków, z drugiej strony wyższe koszty funkcjonowania systemu - mówi Robert Grabowski, rzecznik koszalińskiego ratusza.

Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marzena Sutryk

W Głosie Koszalińskim od 1998 roku. Obszar zainteresowań i poruszanych tematów to m. in. funkcjonowanie samorządu, głównie Koszalina i powiatu koszalińskiego, a tu niemal każda dziedzina życia - począwszy od inwestycji, poprzez sprawy urzędowe i działalność Rady Miejskiej, na jednostkowych problemach mieszkańców kończąc. To także polityka, a zwłaszcza jej przełożenie na lokalne podwórko. To również tematy z zakresu zdarzeń policyjnych, zwłaszcza z terenu Koszalina i powiatu koszalińskiego.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.