Kowal Kuchciński

Czytaj dalej
Fot. Polska Press
Sławomir Sowa

Kowal Kuchciński

Sławomir Sowa

Kowal zawinił, Cygana powiesili - stare przysłowie dobrze oddaje nowe czasy w Sejmie.

Kowal Kuchciński
Grzegorz Gałasiński Sławomir Sowa

Po opanowaniu kryzysu sejmowego zwolniono z funkcji komendanta Straży Marszałkowskiej Arkadiusza Koschalke. Dlaczego - nie wiadomo. To znaczy wiadomo. Wyjaśnia to właśnie wspomniane przysłowie. Kowalem jest marszałek Marek Kuchciński, Cyganem mógł być ktokolwiek. Nie mogło być przecież tak, że nie ma winnych, gdyż wpłynęłoby to demoralizująco na służby sejmowe.

Chodzą jakieś plotki, że komendant nie posłuchał dobrych podpowiedzi i nie usunął siłą protestujących posłów PO i Nowoczesnej, chociaż miał od marszałka upoważnienie do występowania do różnych służb, aby w razie czego „pomogły” Straży Marszałkowskiej w robieniu porządku. Załóżmy, że coś w tym jest i załóżmy, że komendant usunąłby jednak siłą posłów. Kto zostałby wtedy obarczony winą za brutalność wobec parlamentarzystów? No kto?

Sławomir Sowa

Jestem dziennikarzem w redakcji Dziennika Łódzkiego, zajmuję się m.in. problematyką wojskową, biznesem i polityką, ale lubię zanurkować w historię, zarówno tę lokalną, jak i powszechną, żeby poszukać punktów odniesienia i zdobyć dystans do tego, co dzieje się na bieżąco. Zainteresowania? Te zawodowe wyrastają z osobistych.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.