Kraków. Demonstracja w obronie przeniesionego prokuratora Mariusza Krasonia

Czytaj dalej
Fot. Artur Drozdzak/ Polskapresse
Iwona Krzywda

Kraków. Demonstracja w obronie przeniesionego prokuratora Mariusza Krasonia

Iwona Krzywda

Kilkudziesięciu sędziów, adwokatów i prokuratorów pojawiło się we wtorek przed siedzibą krakowskiego Sądu Okręgowego w proteście przeciwko nagłemu przeniesieniu prokuratora Mariusza Krasonia do Wrocławia.

Prawnicy, którzy demonstrowali przed krakowskim sądem, ułożyli z kartek napis „Solidarni z prokuratorem Krasoniem”. Podobne akcje odbyły się także w innych miastach m.in. Bydgoszczy, Gorzowie Wielkopolskim oraz Warszawie.

Mariusz Krasoń to doświadczony prokurator, który oskarżał m.in. Brunona Kwietnia o próbę zorganizowania zamachu na najwyższe władze Polski. Decyzją przełożonych najpierw został on przeniesiony z Prokuratury Regionalnej w Krakowie do innego wydziały, a potem nagle został oddelegowany do Prokuratury Rejonowej we Wrocławiu. Zdaniem stowarzyszenia Lex Super Omnia to „kara” za głosowanie za uchwałą krytykującą naruszanie niezależności prokuratorów.

Jak podaje Radio RMF FM, prokurator Krasoń wystąpił już do Prokuratora Krajowego z wnioskiem o pisemne wyjaśnienie powodów przeniesienia do Wrocławia. Z informacji dziennikarzy radia wynika, że na razie nie rozpocznie on pracy na Dolnym Śląsku, od nowych przełożonych uzyskał bowiem tygodniowy urlop potrzebny mu do zorganizowania przeprowadzki. Prokurator musi m.in. zorganizować opiekę nad swoimi rodzicami, mieszkającymi na stałe w Krakowie.

[polecane]16820883,16826913,16824027,16628853,16603147,16624287[/polecane]

WIDEO: Samochody używane. Wiemy, na które marki trzeba najbardziej uważać. Sprawdź

Źródło: TVN Turbo/xnews

Iwona Krzywda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.