Łukasz Koleśnik

Kto napisał najładniejszy list do Mikołaja?

Kto napisał najładniejszy list do Mikołaja?
Łukasz Koleśnik

Dzieci z terenu gminy Krosno Odrzańskie brały udział w konkursie „List do Mikołaja”. Prace zostały ocenione i najlepsze z nich nagrodzono.

Zakończył się konkurs na najpiękniejszy list do św. Mikołaja. Organizatorem konkursu było Centrum Artystyczno-Kulturalne Zamek w Krośnie Odrzańskim. Do końca listopada do zamku wpłynęło ponad 200 prac literacko-plastycznych.

Komisja konkursowa miała ciężki orzech do zgryzienia, aby wyłonić zwycięskie prace. Listy były kolorowe, z ciekawymi marzeniami, a niektóre nawet ze wzruszającymi historiami. Kto został nagrodzony? Jeśli chodzi o dzieci w wieku przedszkolnym, najładniejszą pracę oddała pięcioletnia Laura Łabuć z przedszkola nr 1 w Krośnie Odrzańskim. Wyróżnienie otrzymał Oliwier Glaz. Czteroletni chłopiec uczęszcza do oddziału zamiejscowego w Czarnowie, który należy do przedszkola w Starym Raduszcu. Oprócz niego wyróżnienie dostały również Barbara Szostak z krośnieńskiego przedszkola nr 2 i EmiliaWaryas z przedszkola nr 3.

Druga kategoria obejmowała uczniów szkół podstawowychI-III. Pierwsze miejsce zdobyła Alicja Samek z drugiej klasy szkoły podstawowej nr 3 w Krośnie. Wyróżnienia przypadły Anastazji Karbiowiak, trzecioklasistce z Zespołu Szkół w Wężyskach. Doceniono również Beatę Drzewiecką z Zespołu Szkół Specjalnych oraz Igora Narolskiego z krośnieńskiej „jedynki”.

W ostatniej kategorii znalazły się dzieci z klas IV-VI. Tutaj najlepsza była praca grupowa uczniów z klasy IV, uczęszczających do zespołu szkół wWężyskach. Wyróżnienia przypadły reprezentantom krośnieńskich placówek, czyli Filipowi Nolbrzak oraz Nikoli Kur z „jedynki”, Marcelowi Sadowskiemu z „trójki”. Dodatkowo wyróżniono Karolinę Bułę z Zespołu Edukacyjnego w Osiecznicy.

Nagrody zostały rozdane w placówkach oświatowych przez pracowników CAK Zamek. Prace konkursowe można podziewać w Galerii Horex w na wystawie, pt. „List do św. Mikołaja”. Znalazły się tam nie tylko prace laureatów. Listy te zostały wzbogacone innymi dziełami konkursowymi, które komisja chciała również zaprezentować na wystawie.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.