Kuratorium: Podwójny rocznik wejdzie do szkół bez problemu

Czytaj dalej
Małgorzata Klimczak

Kuratorium: Podwójny rocznik wejdzie do szkół bez problemu

Małgorzata Klimczak

Kuratorium Oświaty zapewnia, że w całym województwie zachodniopomorskim nie będzie problemu z miejscem w szkołach dla uczniów z podwójnego rocznika. Nie ma też mowy o lekcjach na dwie zmiany.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020 rozpocznie się w maju tego roku. To będzie wyjątkowa rekrutacja, bo wezmą w niej równocześnie udział absolwenci III klas gimnazjum oraz VIII klas podstawówek. Szkoły przygotowują dla nich osobne oddziały zez względu na inną podstawę programową i inny przelicznik punktów.

Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Klimczak

Zajmuję się szczecińską kulturą i edukacją, co często idzie w parze, a w zasadzie się łączy, bo kultura edukuje, a edukacja zazwyczaj wymaga kultury. Kultura to przez wielu dziedzina pomijana, ignorowana i stawiana na ostatnim miejscu, bo są rzeczy ważniejsze. Bo jest gospodarka, polityka, inwestycje. Za każdym razem, kiedy coś takiego słyszę, zastanawiam się, jak wyglądałby świat bez kultury. Dlatego staram się o nią walczyć i ja promować na łamach. Piszę o szczecińskich artystach, a tych, którzy tu wpadają na chwilę, pytam o to jak widzą Szczecin. Edukacja i kultura kształtują nas na całe życie. Bez edukacji i kultury nie ma dobrej gospodarki, polityki i dobrych inwestycji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.