Kuratorki sądowe. Pomagają wyjść ludziom na prostą

Czytaj dalej
Fot. Anatol Chomicz
Izabela Krzewska

Kuratorki sądowe. Pomagają wyjść ludziom na prostą

Izabela Krzewska

Są oczami Temidy, ale wiele dzieci mówi do nich: mamo. Bywa, że z jedną rodziną pracują wiele lat. A nawet pokoleń. Najlepszą nagrodą jest, gdy uda się podopiecznym wyjść na prostą. Boli, gdy powielają błędy swoich rodziców.

Pewien chłopiec trafił, decyzją sądu rodzinnego, do zamkniętego ośrodka wychowawczego. Było ciężko. Podczas jednej z przepustek na feriach zimowych odwiedził swojego kuratora. Podziękował za wsparcie.

- Dla takich chwil warto żyć- podsumowuje Ela Mirosławska. Jest zawodowym kuratorem rodzinnym przy Sadzie Rejonowym w Białymstoku.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Izabela Krzewska

Socjolog z wykształcenia. Z zawodu - dziennikarz. W Gazecie Współczesnej pracuję od 2009 roku, a w niedługim czasie dołączyłam również do zespołu Kuriera Porannego. Od początku na łamach naszych dzienników i na portalach internetowych www.wspolczesna.pl i www.poranny.pl zajmuję się głównie tematyką prawną. Relacjonowanie ważnych procesów, sprawy kryminalne, wypadki, pożary, raporty  o przestępczości, historie z życia wzięte... To obszar dziennikarstwa, który - mam nadzieję - dostarcza moim Czytelnikom nie tylko wielu emocji, ale także wiedzy o zmieniających się przepisach prawnych i zagrożeniach dla ich bezpieczeństwa. Staram się, aby każdy materiał był rzetelny, zrozumiały, ale też sprawnie napisany. Bo nawet najbardziej niezwykła ludzka opowieść "blednie" pod nieciekawym piórem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.