Anna Janik

Lekarz, który został zwolniony z KSW nr 2 w Rzeszowie: zwolniono mnie, bo wytykałem dyrekcji zaniedbania

Lekarz, który został zwolniony z KSW nr 2 w Rzeszowie: zwolniono mnie, bo wytykałem dyrekcji zaniedbania Fot. Krzysztof Kapica
Anna Janik

Znany internista, przewodniczący dwóch regionalnych oddziałów towarzystw naukowych, pracę w KSW nr 2 stracił z dnia na dzień po 29 latach pracy. Jego zdaniem dlatego, że zwracał uwagę na nieprawidłowości na SOR.

Szanowany w środowisku lekarz pracę w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie stracił 26 września. Ale sposób, w jaki się z nim pożegnano sprawił, że postanowił podzielić się swoimi uwagami z innymi lekarzami. Rozesłał do nich list, w którego posiadanie weszliśmy.

Jak czytamy, lekarz od początku stycznia zwracał dyrekcji uwagę (zarówno ustnie, jak i pisemnie), że obsada lekarska SOR-u jest niewystarczająca.

„Były także trudności z obsadą dyżurów także w przyszpitalnym POZ z powodu polityki dyrekcji, której priorytetem była redukcja długu, kosztem utrzymania jakości. Z powodów naturalnych, jak i narastającej frustracji zaczęło spadać zatrudnienie lekarzy (emerytury, brak nowych rezydentów, nieprzewidywane wypowiedzenia umów)” - czytamy w liście.

Sytuację drastycznie pogorszył protest rezydentów, którzy pod koniec sierpnia (z jednym wyjątkiem) wypowiedzieli klauzulę opt-out. To sprawiło, że na dyżurze, jak twierdzi internista, zamiast 2-3 osobowego zespołu była jedna, w dodatku nie internista tylko rezydent.

W dalszej części artykułu:

 • czego dotyczyła pozostała część listu?
 • co mówi dyrektor szpitala?
Pozostało jeszcze 59% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Anna Janik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.