Agnieszka Jedlińska

Łodzianka wyjaśnia tajemniczą zagadkę kryminalną

Łodzianka wyjaśnia  tajemniczą zagadkę kryminalną
Agnieszka Jedlińska

W parku na Zdrowiu, na wiadukcie przy al. Rodziny Grohmanów, na Stawach Stefańskiego i na ulicy Traugutta można już było spotkać filmowców z Opus Film, którzy na zlecenie kanału AXN kręcą w Łodzi nowy serial kryminalny „Ultraviolet”.

Zdjęcia rozpoczęły się 6 czerwca i potrwają do końca wakacji. Premierowe odcinki zobaczymy jesienią. Na planie pojawili się m.in. aktorzy: Sebastian Fabijański, Bartłomiej Topa, Marek Kalita i Michał Żurawski. Sebastian Fabijański („Pod mocnym aniołem”, „Pitbull”) wciela się w rolę Michała Holendra, jednego z głównych bohaterów serialu. To 32-letni policjant z łódzkiego wydziału zabójstw i terroru kryminalnego. Razem z Olą Serafin (w tej roli Marta Nieradkiewicz) rozwiązuje sprawy trudnych do wyjaśnienia przestępstw.

Bartłomiej Topa (znany z takich produkcji jak „Wesele”, „Dom zły”, „Druga szansa”) w serialu gra Waldemara Kraszewskiego, zbliżającego się do emerytury szefa wojewódzkiej komendy policji w Łodzi. To on prowadzi sprawę śmierci młodej dziewczyny, od której zaczyna się akcja serialu.

Marek Kalita („Boisko bezdomnych”, „Drogówka”) gra 55--letniego Henryka Bąka. To przyjaciel głównej bohaterki i jej matki Anny Serafin (w tej roli Agata Kulesza), którą darzy uczuciem. Jako rzeczoznawca przez wiele lat współpracował z policją, a swoje doświadczenie wykorzystuje, aby pomóc Oli w rozwiązywaniu spraw kryminalnych.

Michał Żurawski („Czas honoru”, „Jestem mordercą”) wciela się w rolę Tomka Molaka. Grana przez niego postać to założyciel grupy Ultraviolet, której członkowie, kontaktując się ze sobą przez internet, rozwiązują sprawy kryminalne. To z ich pomocy korzysta Ola Serafin (Marta Nieradkiewicz („Barwy szczęścia”), która po powrocie z Londynu do rodzinnej Łodzi, prowadząc pewnej nocy samochód, jest świadkiem tragicznego zdarzenia. Policja uznaje je za samobójstwo i zamyka sprawę. Ona chce wyjaśnić zagadkę. Spotyka grupę amatorów rozwiązujących takie sprawy.

Serial reżyserują Jan Komasa i Sławomir Fabicki.

Agnieszka Jedlińska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.