Joanna Bajkiewicz

Łomża. Miało być nowe boisko. Prace zostały wyhamowane

Wiceprezydent Andrzej Garlicki oceniał ostatnie zniszczenia na nowo powstającym wielofunkcyjnym boisku. - Szanujmy naszą wspólną własność - apeluje. Fot. Urząd Miasta Wiceprezydent Andrzej Garlicki oceniał ostatnie zniszczenia na nowo powstającym wielofunkcyjnym boisku. - Szanujmy naszą wspólną własność - apeluje.
Joanna Bajkiewicz

Prace nad nowym, wielofunkcyjnym boiskiem sportowym przy ul. Podleśnej i Browarnej zostały wyhamowane.

Inwestycja powstaje w ramach tegorocznego budżetu obywatelskiego. W ubiegłym roku za tym, aby w tej okolicy powstało miejsce do aktywnego spędzania czasu głosowało 787 osób. Wartość inwestycji to ok.100 tys. zł.

Prace nad utworzeniem tego, służącego głównie młodym mieszkańcom, obiektu trwają od początku lipca.

Dotąd szły zgodnie z harmonogramem. Niestety, w ostatnich dniach ktoś naruszył świeżo położoną nawierzchnię syntetyczną, zniszczył ławeczkę oraz zasypał otwory przygotowane wcześniej pod montaż słupków.

Władze miasta apelują uszanowanie mienia służącego użyteczności publicznej, o które zabiegali przecież sami mieszkańcy tej okolicy.

- Na tę inwestycję z niecierpliwością czekają najmłodsi i młodzież. Boisko finansowane jest ze środków publicznych. Szanujmy więc naszą wspólną własność - podkreśla Andrzej Garlicki, zastępca prezydenta Łomży.

Aby ukrócić chuligańskie wybryki prosi również o pomoc mieszkańców.

- Jeśli ktoś będzie świadkiem dewastacji, prosimy o interwencję i zawiadomienie odpowiednich służb porządkowych - apeluje włodarz.

Warto przypomnieć, iż na rogu Podleśnej i Browarnej korzystać można już z placu zabaw i siłowni zewnętrznej wraz z urządzeniami „street workout”. Wszystkie atrakcje cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, co pokazuje jak bardzo są potrzebne.

Budżet obywatelski to szansa dla mieszkańców na polepszenie codziennego funkcjonowania. Mieszkańcy mają możliwość zrealizowania swoich pomysłów z pieniędzy miasta.

Joanna Bajkiewicz

"Dziennikarstwo to coś więcej niż zawód, to sposób patrzenia na świat". Nie mam ograniczeń. Piszę o wszystkim, co dotyczy regionu: od historii ludzi z pasją, przygód na końcu świata, konfliktów sąsiedzkich, po inwestycje, relacjonowanie procesów sądowych, wypadki czy politykę. Kieruję Oddziałem Gazety Współczesnej w Łomży, ale zajmuję się nie tylko tym, co dzieje się w powiecie łomżyńskim, ale i zambrowskim, kolneńskim oraz grajewskim.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.