Łomża. Słone koszty dobrych rad dla prezydenta Chrzanowskiego

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Wojtkielewicz
(BJK)

Łomża. Słone koszty dobrych rad dla prezydenta Chrzanowskiego

(BJK)

Dariusz Budrowski został nowym doradcą prezydenta miasta Mariusza Chrzanowskiego. Póki co na pół etatu będzie mu doradzać jak efektywnie pozyskiwać środki z funduszy zewnętrznych.

Jak poinformował łomżyński magistrat, Budrowski jest ekspertem ds. pozyskiwania środków z Unii Europejskiej, a także m.in. członkiem grupy roboczej urzędu marszałkowskiego ds. efektywnego wykorzystania Europejskiego Funduszu Społecznego. Umowę dostał na trzy miesiące.

Zatrudnienie Budrowskiego to nie jedyna zmiana w najbliższym otoczeniu prezydenta Łomży. Na początku roku z pracą pożegnał się Mariusz Giełgut. W czasie kampanii wyborczej był prawą ręką Chrzanowskiego.

W ratuszowych kuluarach mówiło się, że współpraca w ostatnim okresie między Chrzanowskim, a Giełgutem była dość szorstka.

Po męskiej rozmowie postanowiono ją rozwiązać. Mariusz Giełgut wrócił do prowadzenia własnej działalności gospodarczej - niepublicznej placówki oświatowej - Łomżyńskiego Centrum Kształcenia Ustawicznego - która zajmuje się prowadzeniem kursów zawodowych.

Zmianie ulegnie także zatrudnienie dr. Adama Miary, eksperta gospodarczego Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Do tej pory pracował na pół etatu, a decyzją włodarza miasta swoje obowiązki pełnić będzie w wymiarze 7/8 etatu.

Prezydent Łomży wśród swojego bliskiego grona ma także asystenta medialnego. Grzegorz Zawada pracuje na pełny etat. Jego zarobki to 3600 zł brutto. Więcej zarabiają doradcy. Zgodnie z uchwałą w Łomży doradca może zarabiać maksymalnie 6005 zł brutto.

(BJK)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.