Lubuski Teatr w Zielonej Górze zaprasza na zajęcia! [WIDEO]
O bezpłatnych warsztatach teatralnych, filmowych, fotograficznych, literackich rozmawiamy z Emilią Adamiszyn z działu literackiego teatru.
Lubuski Teatr przypomina o Scenie Lalkowej, prosi mieszkańców o wspomnienia, ale też zaprasza na darmowe warsztaty filmowe, fotograficzne, teatralne i literackie...
Zapraszamy do niezwykłej detektywistycznej przygody. W latach 1962-1991 działała przy Lubuskim Teatrze odrębna Scena Lalkowa. Jakie ślady po niej pozostały? W trakcie warsztatów filmowych, fotograficznych, teatralnych i literackich grupa międzypokoleniowa podąży tropami dawnej Sceny Lalkowej, a wyniki swojego śledztwa przedstawi w postaci filmu, wystawy fotograficznej i listów. Obowiązują wcześniejsze zapisy na warsztaty.
Kiedy i gdzie zaplanowaliście zajęcia z młodzieżą?
Zajęcia odbywać się będą w Lubuskim Teatrze od 26 do 30 czerwca, w godzinach 10.00-14.00. Składać się one będą z następujących bloków działań: „Reportaż filmowy”, który poprowadzi Jacek Katos. „Śladami jako tematem fotografii” zajmie się Paweł Janczaruk. Kolejny warsztat pod hasłem „Zachować ślady przedstawienia. W archiwum teatralnym” będę miała przyjemność poprowadzić sama.
„Klasyczne techniki lalkowe. Animacja” zdradzi uczestnikom spotkania Beata Sobicka-Kupczyk. I wreszcie warsztat „Jak kiedyś pisano listy, a dziś jak się pisze?” poprowadzi Anna Feleniak.
Gdzie się można zapisać?
Zapisy przyjmujemy drogą elektroniczną. Czekamy na zgłoszenia pod adresem:
[email protected]. Można też zapisać się, dzwoniąc pod numer telefonu 664 713 710. Udzielimy też szczegółowych informacji o naszych warsztatach.
Stanowią one część projektu „Halina Lubicz: ślady i nawiązania”. Na czym on polega?
W magazynach i archiwum Lubuskiego Teatru znajdują się zbiory dokumentów, lalek teatralnych, rekwizytów pozostałych po działającej w latach 1962-1991 przy Lubuskim Teatrze Sceny Lalkowej. Jej założycielką była Halina Lubicz, aktorka Lubuskiego Teatru. Przywołanie bogatej tradycji tej sceny, a także działań pedagogiczno-teatralnych Haliny Lubicz (prowadzenie korespondencji z dziećmi w imieniu postaci z przedstawień) posłużyło jako inspiracja do działań animacyjno-artystycznych.
Teatr czeka na wspomnienia?
Zależy nam też na tym, by zgłosili się do nas mieszkańcy, którzy pamiętają Scenę Lalkową i powspominali ją. Z tych opowieści, krótszych i dłuższych, powstanie reportaż filmowy. Wszystkich, którzy zechcą podzielić się wspomnieniami, zapraszamy do teatru 27 czerwca o 17.00