Łuczniczka Bydgoszcz ma nowego właściciela [zdjęcie interaktywne]

Czytaj dalej
Fot. Pawel Skraba
Dariusz [email protected]

Łuczniczka Bydgoszcz ma nowego właściciela [zdjęcie interaktywne]

Dariusz [email protected]

Wczoraj został podpisany akt notarialny dotyczący sprzedaży siatkarskiej spółki Łuczniczka, która prowadzi m.in. drużynę w Plus Lidze.

Dotychczas większościowym właścicielem akcji było miasto Bydgoszcz. Teraz stał się nim Piotr Sieńko, dotychczas prezes siatkarskiej spółki.

Nabywając od miasta 88.888 akcji, dotychczasowy prezes spółki stał się tym samym większościowym jej udziałowcem. Mniejszościowy pakiet akcji w spółce (7,4 proc.) nadal posiada BKS Chemik.

- Łuczniczka była ostatnią spółką sportową, w której miasto miało większościowy pakiet akcji. Zgodnie z moimi wcześniejszymi zapowiedziami, uporządkowaliśmy sprawy własnościowe w klubach sportowych. Jeszcze w poprzednim roku doszło do sprzedaży akcji żużlowej Polonii. Teraz sprzedajemy spółkę siatkarską, jednocześnie zapewniając jej stałe i kilkuletnie finansowanie - podkreśla prezydent Bydgoszczy Rafał Bruski. - Jak wielokrotnie podkreślałem, stoję na stanowisku, że rolą samorządu nie jest bycie właścicielem zawodowych spółek sportowych. Rolą miasta jest, w mojej ocenie, wspieranie sportu. I zgodnie z tymi deklaracjami miasto nadal będzie finansowo wspierać zarówno żużlowców, jak i siatkarzy - dodaje prezydent.

Wcześniej miasto sprzedało piłkarskiego Zawiszę Radosławowi Osuchowi.Podpisana została pomiędzy miastem a Piotrem Sieńką również wieloletnia umowa dotycząca współpracy między miastem a klubem.

Miasto zadeklarowało środki finansowe na takim samym poziomie jak dotychczas, przez kolejne cztery lata (2016-2019). Miasto posiadało pakiet większościowy udziałów w spółce Łuczniczka od początku jej istnienia, czyli od 2007 roku.

Prowadzona przez spółkę drużyna siatkarzy w sezonie 2005-06 wywalczyła awans do najwyższej klasy rozgrywkowej i występuje tam nieprzerwanie do dziś (od sezonu 2011-12 Plus Liga jest tzw. ligą zamkniętą, co oznacza, że licencja na grę w jej ramach związana jest wyłącznie z kwestiami organizacyjno-finansowymi). Najwyższe, czwarte miejsce drużyna wywalczyła w sezonie 2012-13.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.