Masz pomysł na inwestycję? Urzędnicy już ich wypatrują!

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Masz pomysł na inwestycję? Urzędnicy już ich wypatrują!

Tomasz Rusek

Gotowi? Najwyższy czas pochylić się nad pomysłami do budżetu obywatelskiego. Tak, już teraz. Bo terminy ostro przyspieszyły.

Kiedyś propozycje do budżetu gorzowianie zgłaszali we wrześniu albo w wakacje. Nowe zasady budżetu obywatelskiego (dotyczą już 2017 r., bo w tym inwestycje będą realizowane) mocno ten termin przyspieszyły. W tym roku pomysły na remonty, inwestycje i inne wydatki należy zgłaszać do 18 marca! A zaczynać można od 2 lutego.

Jak zgłaszać? Na dwa sposoby

I właśnie tę drugą wersję polecamy

A to dlatego, że regulamin budżetu bardzo się zmienił (są np. trzy kategorie pomysłów: rejonowe, ogólnomiejskie i oświatowe), więc lepiej porozmawiać z urzędnikami o wszystkich szczegółach podczas spotkania twarzą w twarz. Plusem drugiego sposobu jest też to, że nie wymaga on od nas zbierania podpisów poparcia.

Dla Zawarcia spotkanie będzie 2 lutego w MCK przy ul. Wawrzyniaka 66 a; dla Zakanala - 4 lutego w SP4; dla Piasków - 9 lutego w Zespole Szkół nr 21; dla centrum - 11 lutego w Jazz Clubie Pod Filarami; dla os. Staszica - 16 lutego w Klubie u Szefa; dla Wieprzyc i os. Słonecznego - 18 lutego w centrum pomocy przy Słonecznej; dla Manhattanu - 23 lutego w SP20, a dla Górczyna i Dolinek - 25 lutego w Spółdzielni Mieszkaniowej Górczyn.

Jednak uwaga, to nie koniec, bo 1 marca w bibliotece głównej (ul. Sikorskiego 107) będzie spotkanie dotyczące inwestycji ogólnomiejskich, a 8 marca w tej samej bibliotece będzie rozmowa o pomysłach dla szkół i przedszkoli.

Uwaga: wszystkie debaty zaczną się o 17.00, żeby mogło w nich uczestniczyć jak najwięcej mieszkańców.

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.