Mąż czy żona? Kto trzyma w domu kasę - raport o zarządzaniu domowym budżetem

Czytaj dalej
Fot. pixabay
Andrzej Matys

Mąż czy żona? Kto trzyma w domu kasę - raport o zarządzaniu domowym budżetem

Andrzej Matys

Prawie 40 proc. młodych Polaków łączy - poza miłością - wspólne z małżonkiem lub partnerem konto. Co trzecia osoba zaś ma tylko własne konto, do którego „druga połówka“ nie ma dostępu.

Takie są wyniki raportu, w którym pytano osoby będące w związkach m.in. o zarządzanie domowym budżetem. Badanie „Młodzi Polacy w związkach - podział finansowych ról” przeprowadziła pracownia Maison&Partners dla firmy finansowej Wonga. Pomiar był realizowany na ogólnopolskiej próbie dorosłych osób w wieku od 18 do 35 lat.

Czy panuje moda na oddzielne konta? Czy dochodzi do ekonomicznej przemocy? Jak wygląda zarządzanie budżetem domowym w polskich rodzinach i związkach? Przeczytasz o tym w dalszej części artykułu, po wykupieniu dostępu do naszego serwisu PLUS.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Andrzej Matys

Dziennikarz od ponad trzydziestu lat (niewiarygodne, a jednak). Prowadzę Strefę Biznesu, która dotyczy tematyki gospodarczej, ze szczególnym uwzględnieniem regionalnego biznesu i przedsiębiorstw. Nie unikam też publicystyki na tematy społeczno-gospodarcze. Zawsze pamiętam, że głupota to wielki dar boży, więc nie należy go nadużywać.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.