Rajmund Wełnic

Miasto adaptuje budynek po CSI Słowianka na mieszkania socjalne

Mieszkania socjalne powstaną w części budynku po lewej stronie, w gmachu przy ul. Pilskiej mieści się jeszcze m.in. szczecinecki Rejon Dróg Krajowyc Fot. Rajmund Wełnic Mieszkania socjalne powstaną w części budynku po lewej stronie, w gmachu przy ul. Pilskiej mieści się jeszcze m.in. szczecinecki Rejon Dróg Krajowych
Rajmund Wełnic

Kosztem nieco ponad 3 milionów złotych przy ulicy Pilskiej powstaną 24 mieszkania socjalne. Państwo dopłaci do inwestycji 40 procent.

W szczecineckim ratuszu otwarto koperty z ofertami na przebudowę dawnego budynku produkcyjnego Cukierniczej Spółdzielni Inwalidów Słowianka na mieszkania socjalne. Wpłynęły dwie oferty, jedna na nieco ponad cztery, druga na 3,091 miliona złotych.

Wynik przetargu przyjęto z dużą ulgą, bo niższa kwota pozwoli się zmieścić w budżecie (3 miliony złotych), jaki ma na tę inwestycję ratusz, co - przy rosnących z miesiąca na miesiąc cenach dyktowanych przez wykonawców - nie jest ostatnio regułą.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Rajmund Wełnic

Z lokalną prasą - najpierw Głosem Pomorza, a następnie Głosem Koszalińskim - jestem związany od 1995 roku. Do redacji trafiłem niemal prosto po studiach. Mam to szczęście, że mogę pisać o swoich pięknych rodzinnych stronach - Szczecinku i powiecie szczecineckim. Szczęśliwie żonaty z Martyną, jakżeby inaczej - mieszkanka Szczecinka. Wolny czas "pożerają" mi obecnie pociechy (Zuzia, 2009) i Felek (2015). Zaciekły kibic piłkarski.


Mieszkaniec Szczecinka od urodzenia, z tym miastem związany razem z rodziną na dobre i złe. Pisałem o Szczecinku i powiecie szczecineckim w Głosie Pomorza, a obecnie w Głosie Koszalińskim, naszym dodatku Głosie Szczecinka oraz na portalach gk24.pl i szczecinek.naszemiasto.pl Z wykształcenia i zamiłowania historyk, więc dzieje regionalne zajmują dużo miejsca w mojej działalności. Cenię sobie interakcje i współpracę z Czytelnikami, którzy współtworzą nasz portal. Piszę dla Nich, z Nimi i o Nich

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.