Miasto teraz zapłaci przedszkolom

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Leszek Kalinowski

Miasto teraz zapłaci przedszkolom

Leszek Kalinowski

W czwartek, 30 czerwca, sąd uznał, że miasto ma zapłacić przedszkolom niepublicznym w Zielonej Górze około 1,7 mln zł. Bo źle naliczało dla nich dotację. Czy tak się stanie?

Sąd okręgowy wydał wyrok. Miasto ma zapłacić placówkom: Akademii Przedszkolaka - 760 tys. zł, Baśniowej Chatce - 325 tys. zł, placówce Abrakadarba - 410 tys. zł oraz przedszkolu Hakuna Matata - 193 tys. zł. Do tego doliczyć trzeba odsetki. To efekt źle naliczonej dotacji za 4 lata do 2013 r. Będą więc kolejne sprawy za lata 2014 i 2015 oraz z innej placówki - Ślimaczka.

Właścicielki przedszkoli nie kryją zadowolenia z wyroku, choć sąd w dotacji nie uwzględnił kosztów wyżywienia. Co na to prezydent Janusz Kubicki? - Spór toczył się o wysokość dotacji. My uważaliśmy, że wypłacamy odpowiednie kwoty, przedszkola miały swoje wyliczenia - przypomina. - Chciały od miasta 6 mln zł, mamy wypłacić 1,7 mln zł. Więc chyba dobrze się stało, że - jak chcieli niektórzy - miasto nie wypłaciło, tyle ile od nas żądano. Zdaniem prezydenta, wyrok tylko potwierdza fakt, że przepisy są niejasne i mogą być różnie interpretowane. Dlatego sprawa musiała aż znaleźć się w sądzie. Gospodarz miasta podkreśla, że na razie nie otrzymał pisemnego uzasadnienia, więc nie wie, czy miasto będzie się odwoływać od wyroku, czy też nie.
Czy śladem wspomnianych niepublicznych przedszkoli pójdą inne placówki?

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.