Iwona Góralczyk

Michał Woroch: Jak kolosalny wyczyn dał nowe spojrzenie na siebie i świat

Michał Woroch, z wykształcenia grafik po ASP w Poznaniu, wraz z przyjacielem Maciejem Kamińskim, otrzymali  Kolosa w kategorii Wyczyn Roku 2018. - W Fot. wheelchairtrip.com/Michał Woroch Michał Woroch, z wykształcenia grafik po ASP w Poznaniu, wraz z przyjacielem Maciejem Kamińskim, otrzymali Kolosa w kategorii Wyczyn Roku 2018. - W podróżowaniu ważne jest nie tylko dotarcie do celu. Celem jest też podróż sama w sobie. W głąb lądu, w głąb samego siebie. Chodzi o to, aby wierzyć, że się da. A jeśli się nie da, to chodzi o to, aby wierzyć mimo to - mówi Michał Woroch. - Podróż jest zawsze nauką - o sobie i o relacjach z innymi ludźmi. (...) Przeszkody tworzymy sobie sami brakiem wiary.
Iwona Góralczyk

Uwierzyli, że się uda. I Ameryki są ich!

Po raz pierwszy o Michale Worochu usłyszałam od Przemka Kowalika z Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko“. Zadziwiło mnie to, ale i zastanowiło: Dzwoni człowiek z południa Polski, z Krakowa, w sprawie kogoś z niewielkiego Janowca Wielkopolskiego. To musi być... wielka sprawa!

Przemek powiedział wprost:

Dwóch chłopaków na wózkach inwalidzkich wybrało się w podróż życia. Mimo wielu trudności szalona, nierealna dla wielu wyprawa, powiodła się! Woroch właśnie wydał swoją pierwszą książkę „Krok po kroku”. Publikacja opowiada o wyprawie i o nim samym.

O niewiarygodnej podróży przeczytasz w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 95% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Iwona Góralczyk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.