Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zapewnia: Sytuacja finansowa związku jest dobra

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Pado
Łukasz Pado

Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej zapewnia: Sytuacja finansowa związku jest dobra

Łukasz Pado

- Straciliśmy prawie osiemset tysięcy złotych i to negatywnie wpłynie na naszą kondycję finansową, ale jesteśmy w stanie dobrze funkcjonować – mówi Mieczysław Golba, prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej, który w wyniku kłopotów Podkarpackiego Banku Spółdzielczego, stracił znaczną część swoich środków.

- Te działania bardzo mocno dotknęły Podkarpacki Związek Piłki Nożnej. To bardzo negatywnie wpłynie na naszą kondycję finansową. Dlatego zaraz po tym, jak dowiedzieliśmy się, jak się sprawy mają, odwołaliśmy najpierw galę w podokręgu piłki nożnej w Dębicy i jednocześnie taką samą w podokręgu Stalowa Wola, a także Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Jarosławiu. No i najważniejsze odwołaliśmy naszą galę Podkarpackiego Związku. Byliśmy zmuszeni podjąć taką decyzję – mówił Mieczysław Golba podczas zwołanej w środę konferencji prasowej w Podkarpackim Związku Piłki Nożnej.

Szef Podkarpackiej piłki dodał też, że...

- Zaraz po tym, jak podaliśmy to do wiadomości, odezwali się do nas przedsiębiorcy i przyjaciele Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Powiedzieli wprost, że nie wyobrażają sobie, żeby ta gala była odwołana. Podkreślali, że trzeba doceniać ludzi, którzy tyle robią dla piłki nożnej, tych wszystkich piłkarzy, piłkarki, trenerów... Powiedzieli: „Wyłożymy każde środki, żeby zorganizować tę galę”. Dzięki temu gala odbędzie się w zaplanowanym terminie 14 lutego w Łańcucie. W dziewięćdziesięciu procentach mamy zapewnione już środki na ten cel, są podpisane umowy ze sponsorami. Po raz pierwszy będzie ta gala zorganizowana niemal w stu procentach ze środków zewnętrznych, czyli od sponsorów. Cieszymy się, ale też smucimy, że straciliśmy tyle pieniędzy. Trzeba dodać, że pieniędzy z umów od sponsorów trafiła do nas jeszcze przed ogłoszeniem restrukturyzacji PBS-u. Te pieniądze też przepadły. To ponad trzydzieści tysięcy złotych Na szczęście ci sponsorzy podeszli do tematu ze zrozumieniem, bo w przeciwnym wypadku, gdybyśmy nie organizowali gali, to trzeba, by było to oddać – zaznaczył Golba.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Pado

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.