Mieszkańcy: - Chcemy rano dojechać koleją do Torunia

Czytaj dalej
Fot. Sławomir Kowalski
Małgorzata Goździalska

Mieszkańcy: - Chcemy rano dojechać koleją do Torunia

Małgorzata Goździalska

Mieszkańcy Skępego mają zastrzeżenia do rozkładu jazdy pociągów na linii Toruń-Sierpc. I podpisali się pod petycją w tej sprawie. Mają poparcie!

Chodzi o dostosowanie rozkładu jazdy pociągów na linii Toruń-Sierpc do potrzeb mieszkańców, tj. codziennych dojazdów do szkół i pracy w Toruniu. - Obecna sytuacja jest bardzo niekorzystna nie tylko dla samych mieszkańców, lecz także dla rozwoju terenów położonych przy linii kolejowej - napisali mieszkańcy Skępego.

O co chodzi? W dni powszednie odbywa się tylko jeden kurs w ciągu dnia, pozwalający na szybkie powroty z Torunia. Pociąg do Sierpca odjeżdża o godz. 15.33 z dworca Toruń Główny. Jak twierdzą pasażerowie, szczególnie w weekendy pociąg ten jest przepełniony. W piątki brakuje miejsc siedzących.

Drugi kurs na linii nr 27 to pociąg odjeżdżający z Torunia Wschodniego o godz. 3.22 w skróconej relacji do Skę-pego, który wraca do Torunia Głównego o godz. 5.38 i pozwala korzystać tylko wąskiej grupie mieszkańców, którzy zaczynają pracę o wczesnych godzinach rannych. Mimo niezbyt korzystnej pory, nawet ten nocny kurs cieszy się popularnością.

Zdaniem mieszkańców Skępego, ale nie tylko,konieczne jest uruchomienie pociągu, który dowoziłby pasażerów do Torunia na godzinę 7.30. - Zwiększyłoby to także popularność pociągu popołudniowego, gdyż tylko możliwość podróży dwukierunkowej będzie stanowić zachętę do zakupu biletów miesięcznych - twierdzą skępianie. - Ludzie z chęcią zostawiliby samochody w garażach lub przesiedli się z autobusu do pociągu, mając do dyspozycji szybkie połączenie kolejowe pozwalające dojechać i wrócić z pracy czy szkoły. Zmniejszyłyby się korki na drogach wjazdowych do Torunia.

Co o petycji mieszkańców sądzi starosta?

- Uważam, że zrównoważony rozwój województwa wymaga zwiększenia liczby połączeń - mówi Krzysztof Baranowski.

Burmistrz Skępego, Piotr Wojciechowski, nie ma wątpliwości, że w tej sprawie konieczne jest porozumienie się marszałków województw kujawsko-pomorskiego i mazowieckiego.

Małgorzata Goździalska

Zajmuję się problematyką samorządową, sprawami kryminalnymi, problemami społecznymi. W imieniu Czytelników podejmuję skutecznie interwencję.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.