Mieszkańcy małych miast w województwie łódzkim mają 321 milionów złotych długu

Czytaj dalej
Fot. brak
Alicja Zboińska

Mieszkańcy małych miast w województwie łódzkim mają 321 milionów złotych długu

Alicja Zboińska

Małe miasta, duże długi - taki wniosek płynie z najnowszego badania Krajowego Rejestru Długów, które jest poświęcone mieszkańcom miejscowości do 20 tysięcy mieszkańców. Okazuje się, że choć w takich miastach mieszka 13 procent Polaków, to stanowią oni aż 27 proc. dłużników w bazach KRD. Wśród nich są też osoby z województwa łódzkiego.

Twórcy raportu podkreślają, że Polacy z małych miasteczek częściej niż inni trafiają na listy dłużników. W bazie KRD widnieją dane co dziesiątego mieszkańca miasta do 20 tys. zł. W wielkich miastach odsetek zadłużonych wynosi 6 proc., a na wsiach jedynie 3 proc.

- Sytuacja finansowa małych miast jest trudniejsza niż w większych ośrodkach miejskich - mówi Adam Łącki, prezes zarządu Krajowego Rejestru Długów. - Z pewnością ma to związek z problemami ekonomicznymi, z jakimi borykają się na co dzień: bezrobociem, małą liczbą atrakcyjnych miejsc pracy i niższymi zarobkami. Powodów można też szukać w wygórowanych oczekiwaniach części mieszkańców małych miast i chęci życia "na kredyt".

W którym małym miasteczku mieszka najwięcej dłużników? Dlaczego mieszkańcy Łódzkiego pożyczają pieniądze na gorszych zasadach niż mieszkańcy innych województw?

Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Zboińska

Jestem dziennikarką Dziennika Łódzkiego, zajmuję się głównie sprawami konsumenckimi, pomocą naszym czytelnikom w rozwiązywaniu codziennych problemów. Piszę artykuły o tematyce społecznej, gospodarczej, na przykład o trendach na rynku pracy, działalności przedsiębiorstw. Zajmuję się również szeroko pojętym handlem, zmianami w działalności galerii handlowych, nie tylko w dobie pandemii.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.