Mieszkańcy ocenili Toruń. Czym ich zdaniem władze powinny zająć się w najbliższych latach? [ANKIETA BST]

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski
Grzegorz Kończewski

Mieszkańcy ocenili Toruń. Czym ich zdaniem władze powinny zająć się w najbliższych latach? [ANKIETA BST]

Grzegorz Kończewski

Aż 96,4 proc. ankietowanych torunian czuje się w mieście bezpiecznie - m.in. to wynika z przedstawionego wczoraj raportu z badania społecznego, które przeprowadziła spółka BST.

Badanie miało charakter przekrojowy i dotyczyło potrzeb i oceny jakości życia mieszkańców Torunia w zakresie polityki społecznej i zdrowia, gospodarki komunalnej, infrastruktury, transportu publicznego, wspierania przedsiębiorczości, edukacji, rynku pracy, polityki przestrzennej, ochrony środowiska, kultury, turystyki, sportu i rekreacji, bezpieczeństwa, promocji miasta, a nawet polityki informacyjnej Urzędu Miasta Torunia. Przeprowadzono je w listopadzie i grudniu ubiegłego roku na reprezentatywnej grupie 1001 dorosłych mieszkańców Torunia, zamieszkujących w mieście przez przez przynajmniej trzy miesiące, zachowano też proporcje płci, wieku, wykształcenia i osiedla zamieszkania.

Budowa dróg to priorytet

Dlaczego władze miasta zleciły takie badanie? Prezydent Michał Zaleski podkreśla, że ma to związek z pracami nad aktualizacją Strategii Rozwoju Miasta Torunia, które wkrótce zostaną zakończone, a następnie dokument trafi pod obrady Rady Miasta.

- To właśnie w ramach tej aktualizacji zostało przeprowadzone badanie potrzeb i oceny jakości życia mieszkańców Torunia - mówi Michał Zaleski. - Potrzebna była nam diagnoza potrzeb, postaw i opinii mieszkańców na temat tego, co w ich oczekiwaniu w mieście jest potrzebne, co powinno się zmienić, a także tego, jak oceniają warunki zamieszkania w Toruniu.

Czym zatem - zdaniem mieszkańców - władze Torunia powinny zająć się w najbliższych latach? Przede wszystkim budową i remontami dróg - tak wskazało 29,2 proc. ankietowanych, czystością i estetyką miasta (26,4 proc.), budową i remontem chodników (23,8 proc.), a także rozwojem budownictwa mieszkaniowego (19,6 proc.).

W dalszej części artykułu m.in. o tym, co jest ważne dla mieszkańców Torunia

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grzegorz Kończewski

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.