Mieszkaniec powiatu włocławskiego zwycięża ranking dłużników z regionu. Ma do zapłaty ponad 43 tys. zł za jazdę bez biletu

Czytaj dalej
Fot. Mikołaj Suchan
pio

Mieszkaniec powiatu włocławskiego zwycięża ranking dłużników z regionu. Ma do zapłaty ponad 43 tys. zł za jazdę bez biletu

pio

Mieszkaniec powiatu włocławskiego został rekordzistą dłużnikiem-gapowiczem. Za jazdę bez biletu jest winien ponad 43 tysiące złotych.

Krajowy Rejestr Długów Biuro Informacji Gospodarczej SA przygotowało niechlubny ranking dłużników korzystających z komunikacji publicznej.

Na 16 województw, Kujawsko-Pomorskie znajduje się zaraz za podium. Zajmujemy 4. miejsce. U nas średnia wysokość zadłużenia, przypadająca na jednego gapowicza, wynosi 1 014,91 zł.

Na gorącym uczynku

Mamy w regionie ponad 14 tysięcy dłużników-pasażerów, którzy zostali złapani na gorącym uczynku, a więc na jeździe bez skasowanego biletu (bo są i tacy, którzy bilet, owszem, posiadali, ale nie skasowany). Nie zapłacili kary i skutek jest taki, że łącznie zalegają już ponad 14,2 mln zł.

- Rekordzistą jest mężczyzna z powiatu włocławskiego - informuje Katarzyna Maciaszczyk-Sobolewska z biura prasowego KRD BIG. - Jego dług z tytułu nieuregulowanych opłat za przejazdy wynosi 43 434,47 zł.

Więcej o gapowiczach przeczytasz w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
pio

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.