Młodzi toną w długach. Pożyczają, by zaszpanować

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Małgorzata Stempinska

Młodzi toną w długach. Pożyczają, by zaszpanować

Małgorzata Stempinska

Ma 25 lat, jest spod znaku Raka, mieszka w pow. świeckim i ma ponad 143 tys. zł długu. To dłużnik-rekordzista z regionu. Łącznie młodzi są zadłużeni na ponad 35 mln zł.

24-letni Maciej z Bydgoszczy na „czarną listę” dłużników trafił w połowie ubiegłego roku. - Przeszarżowałem - przyznaje. - Dostałem pierwszą pracę i kupiłem sobie wymarzonego smartfona za prawie 4 tysiące złotych. Niestety, po trzech miesiącach wylali mnie z pracy. Nowej nie mogę znaleźć. Cztery pierwsze raty za telefon zapłaciłem, potem już nie miałem z czego, a od rodziców nie chciałem pożyczać. Po Wielkanocy jadę do pracy do Anglii. Wtedy zacznę spłacać dług - mówi bydgoszczanin.

Jakub Kostecki, prezes zarządu Kaczmarski Inkasso, zaznacza, że  wśród dłużników w wieku 18-25 lat w  dominują osoby, które zaciągają pożyczki na zaspokajanie drogich zachcianek.

Dlaczego tak robią? Na ile się zadłużają? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.