Młodzieżowy ŁKS czeka na kuratora

Czytaj dalej
Fot. mlks.pl
Joanna Bajkiewicz

Młodzieżowy ŁKS czeka na kuratora

Joanna Bajkiewicz

Władze nie zwołały Walnego Zgromadzenia na czas i klub działał nielegalnie.

Młodzieżowy Łomżyński Klub sportowy skupia ponad 500 członków i choć działa, a dzieci trenują na pełnych obrotach, sytuacja jest trudna, a los niepewny.

Trwa bowiem uruchomiona przez Urząd Miasta procedura audytu, o który poprosili rodzice. Choć wniosek do ratusza z uchybieniami działania stowarzyszenia złożyło 19 rodziców, dziś przeciwników zostało tylko trzech. Większość rodziców wspiera obecny zarząd stowarzyszenia. Zgodnie przyznają, że zaangażowanie władz, włożone w rozwój klubu sprawiło, że stał się jednym z najprężniej rozwijających się klubów sportowych w województwie.

MŁKS jest bardzo prężnie rozwijającym się klubem sportowy w województwie podlaskim

- Praca, którą wykonaliśmy, przegoniła naszą strukturę organizacyjną i w tym momencie musimy się nad tym pochylić. Budujące jest to, jak wszyscy nam pomagają. Przez to całe zamieszanie mamy jednak szansę zbudować klub na solidnych fundamentach- mówi Marcin Trojanowski, prezes MŁKS.

Zgodnie z założeniami statutu władze stowarzyszenia mają być wybierane na roczną kadencję. W związku z tym, że zarząd nie zwołał w ubiegłym roku Walnego Zgromadzenia , by ponownie wybrać władze klubu, od czerwca ubiegłego roku działał nielegalnie.

- Ten statut trzeba znowelizować. W momencie zakładania stowarzyszenia nie zdawaliśmy sobie sprawy, że zrobi się z niego taka duża formacja - tłumaczy Marcin Trojanowski.

Przestrzeganie statutu jest mimo wszystko obowiązkiem władz każdego stowarzyszenia. Krótką, roczną kadencję, władze mogły wydłużyć, zmieniając zapisy statutu.

Przedstawiciele miasta zwracali już uwagę na nieprzestrzeganie obowiązku i w przeszłości wzywali do zwołania Walnego Zgromadzenia. Wtedy sugerowali także, by zmienić zapisy statutu i wydłużyć kadencję władz.

Prezydent wystąpił także z wnioskiem do Sądu Rejonowego o ustanowienie kuratora dla stowarzyszenia.

- Liczymy, że kurator zostanie szybko ustanowiony. W tej chwili nie ma osoby, która może reprezentować klub. A ten działa i potrzebny jest ktoś, kto będzie podpisywał dokumenty do czasu zwołania Walnego Zgromadzenia - mówi Marcin Trojanowski.

Na zwołanie Walnego Zgromadzenia i wybranie nowych władz w klubie ustanowiony przez sąd kurator będzie miał 21 dni. Nie wiadomo zatem, czy uda się to jeszcze w tym roku.

Do 10 grudnia klub musi rozliczyć program profilaktyczny, w którym bierzemy udział. Musimy zarówno uporządkować dokumenty, jak i rozliczyć dofinansowanie z urzędu miasta.

- Możemy sobie porządkować, ale i tak wniosek musi podpisać kurator - mówi prezes Młodzieżowego Łomżyńskiego Klubu Sportowego Marcin Trojanowski.

Również do 10 grudnia trwają umowy z trenerami.

Joanna Bajkiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.