Mocne brzmienie w pubie Wlad dla fanów takiego grania

Czytaj dalej
Fot. archiwum zespołu
Maria Eichler

Mocne brzmienie w pubie Wlad dla fanów takiego grania

Maria Eichler

New World Depression - czołowy zespół metalowy z partnerskiego miasta Emsdetten w 
Niemczech wraca do Polski po 
kilku latach przerwy, promując swoją najnowszą płytę na 
wspólnej trasie z brytyjskimi wyjadaczami brutalnego grania - Helgrind.

Dodatkowo, po dłuższej nieobecności - lokalni „metalowcy” - Mass Insanity! Koncert odbędzie się w poniedziałek, 3 kwietnia w pubie Wlad w Chojnicach przy ul. Młodzieżowej 35. Początek o godz. 19. Bilety po 15 zł.

Założony w 2000 r. przez frontmana Paula Nelsona zespół Helgrind wydał pięć albumów: „Denial” (2005), „Fallen Prophet” (2007), „Religious Persecution” (2008), „Inquisition” (2010) i promowany nowy krążek - „Insurrection”. Brytyjski zespół idealnie wpisuje się w etos thrash metalowy, chociaż jego muzyka czerpie z wszystkich gatunków metalu i spodobać może się wszystkim jej fanom. Nie brakuje jej bowiem różnorodności. Są tu i wpadające w ucho melodie, i agresywne partie wokalne.

New World Depression to zespół znany chojniczanom. Jego domeną jest death metal w klasycznej formie, zagrany z jednoznacznie rock’n’rollową energią i zaangażowaniem. Będzie to już piąta wizyta tego zespołu w Chojnicach.

Koncert będzie jedynym polskim przystankiem wspólnej europejskiej trasy zespołów. Gościom z zagranicy towarzyszyć będą weterani death metalu z Chojnic - Mass Insanity.

Koncert jest kolejnym wydarzeniem w ramach współpracy muzycznej pomiędzy miastami partnerskimi Chojnice i Emsdetten. Poprzedza on drugą edycję festiwalu InterTony, która odbędzie się 17 czerwca na stadionie Kolejarz w Chojnicach.

Maria Eichler

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.