Mońki. Nowoczesne technologie w edukacji, nauczyciel a social media, problem e-uzależnień, czyli V konferencja "Podlaskie EDUinnowacje"

Czytaj dalej
Fot. pixabay.com
Magdalena Kuźmiuk

Mońki. Nowoczesne technologie w edukacji, nauczyciel a social media, problem e-uzależnień, czyli V konferencja "Podlaskie EDUinnowacje"

Magdalena Kuźmiuk

Dyrektorzy szkół, nauczyciele i przedstawiciele samorządów odpowiadający za finansowanie oświaty wezmą w najbliższy weekend udział w piątej już edycji konferencji "Podlaskie EDUinnowacje". Wspólnie poznają nowoczesne technologie i rozwiązania, które można wykorzystać w procesie edukacji.

Konferencja - już piąta jej edycja - "Podlaskie EDUinnowacje" odbędzie się w dniach 19-20 października w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach (ul. Szkolnej 22).

Celem spotkania - jak zapewniają organizatorzy - jest zaprezentowanie najbardziej kreatywnych, innowacyjnych i nowoczesnych rozwiązań stosowanych w edukacji, a także aktywizacja samych nauczycieli, by wdrażali na lekcjach nowoczesne metody.

Podczas wykładów i warsztatów zaprezentowane będą m.in.: programy komputerowe, platformy edukacyjne, aplikacje na tablety i iPady do wykorzystania właśnie w procesie edukacji, a także elementy programów, modele 3D i VR. To nie wszystko. Wskazane będą przykłady pozytywnych oddziaływań pracy z urządzeniami mobilnymi u nowoczesnymi technologiami w procesie edukacji. Poruszane będą też kwestie roli i funkcjonowania social mediów pomiędzy nauczycielem i uczniem. Na konferencji będzie również mowa o problemie e-uzależnień i kwestiach związanych z budowaniem wizerunku szkoły.

Program konferencji jest niezwykle bogaty, organizatorzy zaprosili do udziału najważniejsze firmy działające w obszarze innowacji w edukacji.

Magdalena Kuźmiuk

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.